fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Uszczelnienia garaży podziemnych

Stosując uszczelniające wyroby, które posiadają użytkowe właściwości niedostosowane do przenoszenia obciążeń, jakie znajdują się w posadowieniu budynków albo nieodpowiednie osadzenie w konstrukcyjnych warstwach sprawia, że takie miejsca stanowią potencjalny obszar przenikania wody do wnętrza podziemnych garaży. Woda w związku z tym przedostaje się do środka pomieszczeń, jakie znajdują się w podziemnych kondygnacjach stworzonych z wodoszczelnego betonu. Ma to związek z nieodpowiednim uszczelnieniem instalacyjnych przejść, nieszczelnymi konstrukcyjnymi dylatacjami oraz roboczymi przerwami. (uprawnienia budowlane 2022) 

Uszczelnienia garaży podziemnych
Uszczelnienia garaży podziemnych

Błędy związane z odprowadzaniem wody

Budowanie obiektów jako posadowione plomby w zurbanizowanych obszarach bardzo często wiążą się zarówno z projektowymi błędami, jak i z błędami wykonawczymi. Polegają one na sprowadzeniu wody z terenu poprzez zjazdowe pochylnie do podziemnych garaży. Niekiedy dochodzi do posadowienia budynku na terenie, jaki miejscowo obniża się przy jednoczesnym nieodpowiednim odprowadzeniu opadowych wód. To stanowi przyczynę do powstania stałego zawilgocenia betonowych konstrukcji. Kiedy dojdzie do dodatkowych mechanicznych uszkodzeń takich konstrukcji, w takim wypadku obszary uszkodzone stają się potencjalnym miejscem, w których przenikać będzie woda do wnętrza podziemnego garażu. Tego rodzaju problemy niestety coraz częściej się pojawiają w obiektach. Przyczyny ich nierozerwalnie wiążą się z nieodpowiednim sposobem odprowadzenia opadowych wód z miejsca posadowienia danego budynku. (uprawnienia budowlane 2022) 

Okna w przyziemnej kondygnacji

Bardzo często okna w kondygnacji przyziemnej projektuje się w bezpośredni sposób nad powierzchnią, jaka otacza dany teren. Projektanci zapominają o zasadzie związanej z fizyką budowli. Mówi ona, że rozpryskiwanie wody od poziomej płaszczyzny na ściany budynku odbywa się do wysokości wynoszącej 50 cm. Osadzenie okien poniżej tej wartości wymaga zastosowania skutecznych zabezpieczeń otworów od wnikania przez nie do wnętrza budynku wody. Wprowadzona woda przez znajdujące się w okiennych ościeżnicach wentylacyjne otwory ulega przemieszczeniu w obręb posadzkowych warstw przyziemnej kondygnacji. Wypływa ona przez instalacyjne otwory w stropie do podziemnych kondygnacji danego obiektu. Nasilenie tego zjawiska pojawia się, kiedy towarzyszy mu woda, jaka sprowadzana jest do podziemnego garażu po zjazdowych pochylniach. Pojawia się ona także poprzez nieszczelności w dylatacyjnych konstrukcyjnych uszczelnianiach i roboczych przerwach. (uprawnienia budowlane kontakt) 

Posadowienie budynku w gruntowych nieckach

Wody, jakie sprowadza się z terenu otaczającego w stronę budynków bez posiadania skutecznej metody jej odprowadzania mogą wzdłuż ścian tworzyć wodne cieki, jakie pojawiają się okresowo w czasie ulewnych deszczy, oraz w związku z zimowymi roztopami.  (uprawnienia budowlane program)  Takie działanie prowadzi do powstania w strukturze miejscowej destrukcji otaczającego gruntu. Przyczynia się to także do zalewania budynku. Kiedy takiemu zjawisku towarzyszy niskie osadzenie okien w przyziemnej poziomej kondygnacji i dodatkowo posiadają one w dolnych ościeżnicowych fragmentach wentylacyjne otwory, w takim wypadku opadowe wody przenikają przez te otwory do środka budynku.   (program egzaminu na uprawnienia)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com