Domy w stylu góralskim pięknie się prezentują i posiadają niezwykły klimat.
Styl zakopiański charakterystyczny jest dla domów na Podhalu, jednakże miłośnicy gór mogą spokojnie stworzyć taką aranżację we własnym domu. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)
W zakopiańskich wnętrzach podłogi zazwyczaj są drewniane, wykonane trwałego gatunku drewna np. dębu. W jadalni w stylu góralskim nie może zabraknąć solidnego stołu i drewnianych krzeseł lub też ławeczek wykonanych z drewnianych bali. Idealny do salony będzie klimatyczny kominek. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)
Domy stylizowane na góralskie chaty to min. domy z bali. Osoby, które cenią sobie solidność, ekonomiczność, ekologię oraz bliskość z naturą wybierają właśnie takie rozwiązania.
Domy z bali powstają w stosunkowo szybkim czasie, pięknie się prezentują, są ciepłe, posiadają przyjazny mikroklimat. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)
Niezwykły zakopiański klimat
Zachwyt nad góralszczyzną panuje nadal, wiele osób decyduje się na taki styl, w którym drewno, naturalne skóry, pięknie zdobione przedmioty są na pierwszym miejscu. Dodatki posiadają przede wszystkim proste formy ozdobione motywami roślinnymi, często malowane i rzeźbione. Oczywiście takie wnętrza można stworzyć nie tylko w domach drewnianych. Również w nowoczesnym budownictwie murowanym można stworzyć góralskie aranżacje.
(egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)
Drewno jako podstawowy budulec stylu zakopiańskiego
Osoby decydujące się na domy z bali, które powstają w stosunkowo szybkim czasie pięknie się prezentują, są ciepłe, posiadają przyjazny mikroklimat. Drewno to surowiec wysoce ceniony, solidny i trwały. Odpowiednio zabezpieczony nie zmienia swojego wyglądu.
Drewno jest popularne między innymi dlatego, ponieważ jest łatwe w obróbce. Tradycyjne podhalańskie wzory zdobią szafki, łóżka, krzesła, stoły. Gustownymi dodatkami są ręcznie haftowane obrusy, serwetki, szydełkowane firanki.