Szlachetne drewno w domu
Drewno we wnętrzach wykorzystuje się w różny sposób. Przede wszystkim służy do wykonywania mebli, podłóg, drzwi. Jest bardzo cenione, ponieważ jest to surowiec ekologiczny, idealnie nadaje się do różnorodnych aranżacji wnętrz. Drewno stwarza zdrowy klimat. Zapewnia ciepłe wnętrze. Jest bardzo dobrym izolatorem. W formie podłóg idealnie nadaje się na duże powierzchnie. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)
Drewno cenione jest za swoje walory estetyczne. Pięknie wyglądają wyraźnie widoczne słoje. Drewno można występować w różnorodnych kolorach, tak więc łatwo je dopasować do określonej aranżacji. (akty prawne do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)
Drewniane meble
Drewniane meble są szczególnie solidne, jak również są niestety drogie. Decydując się na tego typu meble mamy pewność wysokiej jakości oraz trwałości. Drewno to materiał szlachetny, który postrzegany jest bardzo pozytywnie. Posiadając tego typu wyposażenie domu, jesteśmy pewni, że nasi goście będą pod wrażeniem tych produktów.
Imitacje drewna
Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele produktów, które nawiązują swoim motywem do prawdziwego drewna. W sytuacji, gdy nie stać nas na drewniane wyposażenie, możemy zdecydować się na panele podłogowe, które do złudzenia przypominają drewno. Podobnie jest w przypadku mebli, które wykonane są np. z płyty MDF i posiadają drewnianą, wierzchnią warstwę.
Również wiele osób decyduję się na schody, które posiadają tylko zewnętrzną, drewnianą powłokę. Niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem są schody wykonane z drewna. (akty prawne do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)
Drewniane dodatki do różnych styli
Drewniane dodatki sprawdzają się we wnętrzach w stylu francuskim, klasycznym czy angielskim. Idealnie pasują do łazienek, kuchni czy nawet salon. Jest to surowiec trwały i bardzo funkcjonalny. Drewno od zawsze cenią projektanci i architekci. Można powiedzieć, że drewno się nie starzeje, ponieważ mimo upływu czasu wygląda cały czas na naturalne i szlachetne oraz stylowe. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)