fbpx
aplikacja
Uprawnienia budowlane

Szkło hartowane – różnorodne wykorzystanie

Szkło hartowane jest to materiał wykończeniowy bardzo praktyczny, ponieważ charakteryzuje się szczególną wytrzymałością, ładnym wyglądem i trwałością. Szkło hartowane cechuje się dużą wytrzymałością mechaniczną. Jego proces powstawania polega na nagrzaniu go do temperatury mięknięcia, a potem szybkiemu oziębieniu  sprężonym powietrzem. Dzięki temu na wierzchniej warstwie szkła powstają naprężenia, które podwyższają jego wytrzymałość. Dzięki temu jeżeli już dojdzie do pęknięcia powstaną drobne kawałeczki, które chronią przed skaleczeniem(testy uprawnienia architektoniczne)

szkło hartowane
szkło hartowane

Nowoczesne balustrady

Balustrady do schodów metalowych, czy drewnianych, jak również do balkonów, mogą występować w postaci szkła hartowanego. Mogą to być całe powierzchnie szklane, duże kafle lub też mniejsze elementy, które połączone są np. metalem lub  tworzywem wykorzystywanym do balkonów. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Szklana aranżacja w kuchni

W kuchni najczęściej nad blatem oraz sferą mokrą, czyli np. zlewem kładzie się płytki. Spora liczba osób odchodzi od tego rozwiązania i wybiera szkło hartowane. Dzięki temu uzyskujemy możliwość założenia kolorowych wzorów, grafik, abstrakcyjnych obrazów. W ten sposób można odmienić całkowicie kuchnie, w której np. znajdują się jednakowe meble białe bądź drewniane. Istnieją wersje tańsze i droższe, niewątpliwie szkło tańsze to zwykłe szkło, za którym umieszcza się ozdobne grafiki. Najlepiej jednak wybrać szkło hartowane, które jest droższe, ale pewniejsze w użytkowaniu. (testy uprawnienia architektoniczne)

Niektórzy wybierają motywy roślinne np. wzory storczyków, owoców, kwiatów, czy całych pejzaży. Można różne wybierać abstrakcyjne, geometryczne wzory, gładkie powierzchnie, które będą pasowały do całości wnętrza.

 Szklane ściany

Szklane ściany to innowacyjne rozwiązanie w różnych pomieszczeniach. Szczególnie jednak przydaje się w biurach oraz miejscach użyteczności publicznej. W domu również można je wykorzystać np. w łazience, oddzielając prysznic od pozostałej części łazienki. Takie rozwiązania wyglądają bardzo estetycznie, jednakże nie są zbytnio praktycznie, każde odbicie palca jest widoczne. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

 

 

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com