fbpx
Aplikacja
Uprawnienia budowlane

Śruby dwustronne – charakterystyka

Uniwersalność śrub

Śruby są niewielkimi elementami, które jednak mają duże znaczenie. Można znaleźć je praktycznie wszędzie, chociaż najczęściej pozostają niewidoczne. Służą przede wszystkim do tworzenia rozłącznych połączeń, scalając ze sobą różne elementy. Istnieje wiele rodzajów śrub, jednak każdy z nich ma nieco odmienne zastosowanie. Jednym z nich są śruby dwustronne, które są chętnie używane ze względu na możliwość wykorzystania ich na różne sposoby. Śruby dwustronne także między sobą różnią się kształtem lub wielkością. Jednak ich niezmienną cechą wspólną jest ich uniwersalność oraz solidność. (uprawnienia architektoniczne)

Śruby dwustronne - charakterystyka
Śruby dwustronne – charakterystyka

Czym są śruby dwustronne?

Budowa śruby dwustronnej jest stosunkowa prosta. Według definicji są one elementami złącznymi, które muszą być wyprodukowane zgodnie ze standardami europejskimi. Ich nazwa nawiązuje do ich charakterystycznej budowy – gwint jest nawiercony z dwóch stron śruby. Śruby dwustronne mają różną długość gwintów oraz średnicę. Dobrej jakości śruby odznaczają się nierdzewną i kwasoodporną powłoką, co przekłada się na ich bardzo szerokie zastosowanie użytkowe w wielu branżach. (uprawnienia budowlane przepisy)

Normy śrub dwustronnych

Duża różnorodność śrub spowodowała utworzenie specjalnych norm, przy pomocy których klasyfikuje się je ze względu na rodzaj oraz zastosowanie konkretnych modeli. Normy określają nie tylko modele, które są sprzedawane na terenie Polski, lecz nie tylko. Stosunkowo często spotykanym skrótem jest DIN. Tłumaczy się go z języka niemieckiego i oznacza Niemiecki Instytut Normalizacyjny, w którym zostało stworzonych wiele norm dla różnego rodzaju śrub. Polska Norma oznaczana jest za pomocą skrótu PN. Jeśli na wyprodukowanych śrubach widnieje ten skrót, to ma się do czynienia z produktem, który poddano dokładnemu przebadaniu oraz nadzorowi przez stronę niezależną. Stanowi to gwarancję nie tylko bezpieczeństwa, ale również wysokiej jakości takich śrub. Na śrubach może pojawić się również oznaczenie ISO. Tłumaczy się je z języka angielskiego jako Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. Jest to najbardziej rozpowszechniona organizacja określająca normy produktów stosowanych w wielu różnych dziedzinach. (uprawnienia budowlane egzamin ustny)

Przy wyborze śrub należy zwrócić uwagę, czy posiadają one któreś z tych oznaczeń. Takie produkty wykonane są z materiałów najwyższej jakości oraz odpowiadają restrykcyjnym standardom. Tym samym zapewniają wysoką jakość i bezpieczeństwo. (uprawnienia budowlane egzamin)

Zastosowanie śrub dwustronnych

Niewątpliwą zaletą śrub dwustronnych jest ich szerokie i uniwersalne zastosowanie. Używane są przy wykonywaniu połączeń elementów armatury, rurociągów, instalacji energetycznych czy maszyn przemysłowych. Razem z nakrętkami wysokimi stanowią niezbędny element złączny, który wykorzystuje się przy realizowaniu solidnych połączeń kołnierzowych. Śruby dwustronne znajdują zastosowanie w magazynach, zakładach energetycznych, zakładach produkcyjnych, zakładach petrochemicznych, różnych przedsiębiorstwach oraz w przemyśle motoryzacyjnym, w którym używa się ich do łączenia podzespołów. (uprawnienia budowlane kontakt)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Telefon wskazujący poradnik dla egzaminu na uprawnienia budowlane
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com