fbpx
Aplikacja
Uprawnienia budowlane

Rzeczoznawstwo budowlane- dokumenty jakie musisz posiadać

Rzeczoznawstwo budowlane- dokumenty jakie musisz posiadać

Osoby, które posiadają uprawnienia budowlane w zakresie nieograniczonym i również odbyły tak długą praktykę jak wymagają tego przepisy. Tylko one mogą zostać rzeczoznawcami budowlanymi. Po spełnieniu tych wymagań, musi być złożony wniosek o nadanie tytułu rzeczoznawcy. Dokument ten należy przedłożyć Krajowej Komisji Kwalifikacyjnej poprzez odpowiednią do zamieszkania Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej. (uprawnienia budowlane- egzamin ustny)

Są jeszcze inne dokumenty, które trzeba załączyć do wspomnianego wyżej wniosku. W ich skład wchodzą odpisy: uprawnień budowlanych bez ograniczeń oraz dyplomu ukończenia studiów wyższych. Ponadto musimy przedstawić swój pełny życiorys zawodowy i oświadczenie, że możemy korzystać z pełni praw publicznych. To jeszcze nie wszystko, potrzebne będzie jeszcze zaświadczenie, które potwierdzi członkostwo w izbie samorządu zawodowego odpowiedniej do zamieszkania. Co więcej musimy przygotować kartę osobową i oczywiście dowód, że opłaciliśmy postępowanie kwalifikacyjne. Pozostałe dokumenty to potwierdzenie 10-letniej praktyki, która obejmowała zakres rzeczoznawstwa. Należ załączyć także dowód, że mamy odpowiedni dorobek praktyczny, w zakresie rzeczoznawstwa oczywiście. (uprawnienia budowlane- egzamin)

Dwa ostatnie dokumenty tj. potwierdzenie praktyki i dorobku praktycznego, możemy udowodnić za pomocą konkretnych dokumentów jak i zeznań świadków. Mówimy tu o zaświadczeniu, które wydał kierownik jednostki, gdzie miała miejsce nasza praktyka oraz opinie stowarzyszeń naukowo-technicznych.(dowiedz się więcej)

Co musi zawierać dane zaświadczenie?

Kierownik danej jednostki w zaświadczeniu musi wyszczególnić wszystkie projektu budowlane, przy których brała udział osoba starająca się o tytuł rzeczoznawcy budowlanego. Muszą być zawarte obiekty budowlane, które dana osoba pomagała realizować. Przy każdym obiekcie lub projekcie należy podać daty rozpoczęcia i zakończenia, tak żeby okres praktyki był precyzyjnie zaznaczony. (uprawnienia budowlane)

Jeśli chodzi o koszta, to postępowanie kwalifikacyjne w sprawie nadania tytułu rzeczoznawcy wynosi 1200zł, a za samo wydanie decyzji płacimy opłatę skarbową w wysokości 10zł. Te opłaty wpłacamy na konto bankowe samorządu zawodowego właściwego dla naszego zamieszkania. Na stronie internetowej znajdziemy numer konta wraz z informacjami odnośnie miejsca uiszczeni opłaty skarbowej. (uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Telefon wskazujący poradnik dla egzaminu na uprawnienia budowlane
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com