Ceramika
Podczas przewozu prefabrykatów warto umieszczać na rąb długością w stronę jechania. Do montowania warto wykorzystać pojemniki z umieszczeniem kafli tak jak podczas składowania. W ceramice cienkościennej widnieją duże możliwości ulepszenia techniki i poszerzenia zasięgu jej używania w praktyce. Podczas rozpatrywania możliwości jej rozwoju i użycia w okryciach dachowych warto założyć dwa czasy. W pierwszym warto spojrzeć na istniejące już możliwości wytwarzania ceramiki nadającej się do prefabrykacji, w czasie 2 warto zwrócić uwagę na wymagania kolejnego postępu. (uprawnienia budowlane kontakt)
Czas pierwszy
W czasie pierwszym warto kierować się do zaczęcia wytwarzania pustaków o jakości jaka równa się pierwszemu rodzajowi, jakiego cechy były ustalone w normach PN/B-12600 i PN/B-12610. Zaniży to wydatnie w zestawieniu z widniejącym już wytwarzaniem mas pustaków i robionych z nich okryć staloceramicznych. (uprawnienia budowlane program) Głównym wymogiem musi być użycie nacięć we frontach pustaków, przez co otrzymuje się współpracę ceramiki bez problemów z nałożeniem zaprawy na czoła pustaków. (uprawnienia budowlane 2021) To utworzy możliwość zrobienia delikatnego i ekonomicznego okrycia jako wielkowymiarowanych kafli o szerokości do 6m ze wsparciem kafli od razu na centralnej budowli dachowej z pominięciem płatwi. Masa tego typu kafli podczas rosłości 18cm wynosiłby blisko 150kg/nr. Masa okrycia z dodatkiem gładzi, ocieplenia i papy równałaby się blisko 184 kg. Dla uzyskania wielkości jaką można zestawić z okryciami od tej ilości warto usunąć mase płatwi, czyli 25 kg. Uzyskana masa zestawiona z kaflem staloceramicznym pod względem masy w grupie takiej samej jak strop.
Kafle – wykonanie
Kafle robione są na dobrze wygładzonej powierzchni betonowej hali wytwarzanej zakładu polowego. Pustaki czołowe muszą być ochronione przed wlaniem do środka pustaków betonem podczas wytwarzania kafli. Takie ochrony robi się poprzez umieszczenie pustaków w pionie na rozsypanej powierzchni piaskiem i wlanie do luk pustaków ściśle ustalonej liczby zaprawy cementowej z wyliczeniem, żeby obszerność ułożonego denka równała się blisko 2cm. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Pustaki rozmieszczane są od razu na powierzchni betonowej. W punktach styków frontowych pustaków pojawiają się przez niedokładności ich zrobienia szpary zbliżające się do 20mm. Luki te nie sprawiają widocznych braków w tworzywach podczas zapełniania żeber plastyczną masą betonową. We frontach belek robione są zakończenia żelbetowe, przez jakie otrzymuje się odpowiednie długości kafli niezależnie od niższej albo większej idealności długości. Formy frontowe równają się deskom o rosłości 14cm, a boczne o rosłości 5cm. Na pustakach nie warto robić gładzi. Robi się je na budowie po rozmieszczeniu kafli na budowli dachowej. Zagęszczenie betonu robione bywa wibratorem wgłębnym. Deski jakie są formą potrafią zostać usunięte od razu po skończeniu procesu wibracji. (akty prawne uprawnienia budowlane)
Cement szybkosprawny
Podczas wykorzystania cementu szybkosprawnego kafli potrafią być przewiezione do elementów magazynowych już po paru godzinach od momentu zabetonowania. Potem kafle potrafią być robione na rzędzie kafli wcześniej zrobionych. Ponieważ rosłości pustaków nie są takie same, płaszczyzny gotowego kafla warto wygładzić piaskiem z ubiciem go z deską i na tak wygładzonej powierzchni rozmieszczać pustaki kolejnego kafla. Podczas rozmieszczania pustaków od razu na powierzchni betonowej uzyskuje się dobrze wyrównaną na dole płaszczyznę kafli, jaka potrzebuje tylko podbiałkowania. Kafle zrobione z ceramiki równającej się panującym normom da się składować w składowiskach zamkniętych i otwartych. Podczas składowania kafli warto je umieszczać w stertach poziomo z przekładkami w końcówkach kafli. (program egzaminu na uprawnienia)