fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

W okresie letnim wiele z nas zastanawia się jak zminimalizować przegrzewanie się naszego domu. Jest to sytuacja niekomfortowa dla mieszkańców. Mówi się, że temperaturą komfortową w domu jest od 22-25 stopni. (uprawnienia budowlane konstrukcyjno-budowlane) Latem, gdy temperatury sięgają trzydziestu kilku stopni bardzo łatwo o przegrzanie wnętrza. Wysoka temperatura, gęste ciężkie i wilgotne powietrze są naszą letnią zmorą w domu. Takie warunki nie będą dla nas ani komfortowe w dzień a już tym bardziej w nocy. Zobaczmy co zrobić, by uniknąć konieczności montażu klimatyzacji. (uprawnienia budowlane)

Przegrzewanie się budynku
Przegrzewanie się budynku

Dlaczego nasz dom się przegrzewa

Problem ten jest związany ze sposobem budownictwa. Obecnie buduje się domy o cienkich ścianach, które szybciej się nagrzewają ale też szybciej wychładzają zimą. W odróżnieniu do ceglanego grubego muru. W dzisiejszych czasach z cegły już nie budujemy, wybieramy pustak ceramiczny lub beton komórkowy, których grubość nie przekracza 26cm. Takiej grubości ściana, nawet z ociepleniem nie uniemożliwi przenikania ciepła. Problem ten dotyczy także domów z drewna oraz szkieletowych.(akty uprawnienia budowlane)
Lepszej izolacji wymagają również dachy pokryte blachą, która szybko się nagrzewa. Mieszkańcy poddaszy doskonale znają ten problem, ponieważ latem temperatury sięgają w pokoju nawet 30 stopni. W starym budownictwie poddasza nie były użytkowe, dlatego stanowiły naturalny bufor między dachem a pomieszczeniami piętro niżej. Do nadmiernego nagrzewania przyczyniają się również duże przeszklenia zwłaszcza te od południa oraz zachodu. Wraz z promieniami słonecznymi wynika do domy też ciepło. Kolejnym problemem jest niewystarczająca wentylacja w naszym domu, najczęściej problem ten dotyczy domów, gdzie zastosowano wentylację grawitacyjną.

Regulacja wentylacji

Zastosowanie wentylacji mechanicznej nie jest kluczem do sukcesu. Dom z taką wentylacją również może się przegrzewać latem. (uprawnienia budowlane elektryczne) Latem wspomniana wentylacja powinna pracować z wkładem letnim czyli bez odzysku ciepła. By z takim odzyskiem pracowała, musi zostać właściwie zaprogramowana, dlatego warto o tym pamiętać.

Wietrzenie pomieszczeń nocą

Gdy w ciągu dnia nasze wnętrze mocno się nagrzeje, warto jest ochłodzić go nocą. Możemy w tym celu zrobić kontrolowany przeciąg. (uprawnienia budowlane egzamin ustny) Otwórzmy okna po przeciwległych stronach domu, tak by celowo wywołać ciąg wentylacyjny. W ten sposób ciepłe i duszne powietrze zostanie usunięte, a chłodniejsze i rześkie je zastąpi.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.