fbpx
Aplikacja
Uprawnienia budowlane

Piękne otoczenie naszego domu – powrót do natury

Piękne otoczenie naszego domu – powrót do natury

Ogród jest miejscem, który powinien służyć relaksowi, wypoczynkowi, powinien stanowić dla nas azyl.

Piękne otoczenie naszego domu
Piękne otoczenie naszego domu

Przykładem bardzo ciekawej kompozycji ogrodu jest ogród naturalistyczny. Nawiązuje on swoim wyglądam do naturalnych zbiorowisk roślinnych i lokalnych krajobrazów. Ważniejszym elementem są dane gatunki roślin, oczywiście istotny jest ich układ nawiązujący do naturalnych kompozycji występujących w przyrodzie. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

W ogrodach naturalistycznych bardzo dobrym dopełnieniem są kamienne ozdoby drewniane, dodatki oraz meble ogrodowe z naturalnych materiałów. Zalecane jest zestawienie różnorodnych gatunków roślin, również tych polnych rodzajów które dodadzą uroku i sielskość.

Ogrody naturalistyczne zazwyczaj tworzone są na przedmieściach, na wsiach, gdzie mamy możliwość swobodnego doboru roślin i większą powierzchnię w przestrzeni. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Główne cechy ogrodu naturalistycznego

W przypadku ogrodów naturalistycznych, rośliny wprowadza się w dużych grupach w danym miejscu aby tworzyły plamy, warto posadzić również rośliny miododajne. W przypadku tego stylu ogrodu, przede wszystkim bazuje na naturalnych materiałach i naturalnej kolorystyce. Rabaty i trawniki przyjmują swobodne linie kształtujące te formy. (testy 2019 uprawnienia)

Jakie rośliny warto wykorzystać w ogrodzie naturalistycznym?

Wśród drzew poleca się graby, wierzba, buki, brzozy, sosna pospolita, jodła. Wśród krzewów najlepsze będą głogi, dzika róża, czarny bez, tarnina, derenie. (program uprawnienia architektoniczne)

Wśród roślin jednorocznych i cebulkowy należy wyróżnić trawy ozdobne, paprocie, a nawet ozdobne chwasty, krokusy, dzwonki, bodziszki, śnieżyce, przebiśniegi, szałwię i lawendę.

W ogrodzie naturalistycznym rezygnuje się z egzotycznych gatunków roślin na rzecz właśnie roślin rosną w najbliższym otoczeniu na łąkach i w rabatach. Chodzi o to, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt swobodnie rosnących roślin. Poleca się malownicze zagajniki, skalniaki, wrzosowiska, miejsca przyjazne dla ludzi i zwierząt. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Telefon wskazujący poradnik dla egzaminu na uprawnienia budowlane
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com