fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Oświadczenie, jako potwierdzenie zrealizowanej praktyki zawodowej

Do 24 września 2014 roku podstawowym dokumentem, który potwierdzał praktykę zawodową była książka praktyki zawodowej. Aktualnie w celu potwierdzenia praktyki korzysta się z oświadczenia. Jego wzór można znaleźć w załączniku rozporządzenia dotyczącego samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Istotnie dokument ten musi podpisać patron lub kierownik praktyki zawodowej (akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane). Oczywiście należy pamiętać, iż musi on posiadać uprawnienia zawodowe i być czynnym członkiem samorządu zawodowego.

Potwierdzenie zrealizowanej praktyki zawodowej

Pozostałe dokumenty

Godnym uwagi jest fakt,  że poza oświadczeniem konieczne jest dołączenie do niego dodatkowych dokumentów. Są nimi zaświadczenie kierownika lub patrona praktyki , iż jest wpisany na listę członków odpowiedniej izby samorządu zawodowego. Poza tym trzeba przedłożyć decyzję o nadania uprawnień budowlanych patrona lub kierownika praktyki (egzamin ustny uprawnienia budowlane – pytania). Jak również zbiorcze zestawienie praktyki zawodowej.

Prowadzenie dokumentacji przez opiekuna praktyk

Ważnym aspektem jest indywidualne wypełnienie przez opiekuna oświadczenia, które jest potwierdzeniem zrealizowanej praktyki zawodowej. Istotnie dołącza się tutaj oddzielne zbiorcze zestawienie praktyk (programy do uprawnień budowlanych). Może się bowiem okazać, że jedno zestawienie nie jest wystarczające, jeżeli było kilku opiekunów praktyki. Oczywiście oświadczenie musi zawierać informację dotyczącą specjalności oraz zakresu uprawnień, o które ubiega się kandydat. Poza tym należy wskazać specjalność i zakres uprawnień, które posiada osoba kierująca praktyką.

Schemat informacji w oświadczeniu

Godnym uwagi jest fakt, że oświadczenie wypełniamy zgodnie z przyjętym schematem. Najpierw podaje się specjalność uprawnień. W przypadku kandydatów na uprawnienia budowlane podaje się ją zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi. Z kolei dla kierującego praktykami należy podać ją zgodnie z posiadaną decyzją (egzamin na uprawnienia budowlane).

Kolejnym elementem jest podanie o jakie uprawnienia się staramy. Czy są to  uprawnienia do projektowania, kierowania robotami budowlanymi czy projektowania i kierowania robotami budowlanymi łącznie. Poza tym trzeba wskazać, czy uprawnienia mają być bez ograniczeń czy też w ograniczonym zakresie.

Istotnie podczas wypełniania oświadczenia należy zwrócić uwagę, czy w prawidłowy sposób wypełnia się pola. Przed jego złożeniem warto również sprawdzić miejscowość, datę oraz podpis (więcej ciekawostek znajdziesz na naszym blogu). Co więcej konieczne jest dokonanie skreśleń w miejscach, gdzie wskazane są gwiazdki.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com