fbpx
Aplikacja
Uprawnienia budowlane

Osłonowe działania przy tworzeniu przeciwwilgociowych izolacji

Osłonowe działania przy tworzeniu przeciwwilgociowych izolacji

Tworząc przeciwwilgociową izolację stosuje się działania osłonowe, jakie przybierają postać neutralizowania szkodliwych budowlanych soli. Na izolowane ściany zakłada się także renowacyjny tynk, który maluje się paroprzepuszczalną farbą. Zapewnić należy również odpowiednią wentylację pomieszczeń, jakie są remontowane, aby proces związany z wysychaniem izolowanych budowlanych przegród był optymalny, patrząc pod kątem cieplno – wilgotnościowych warunków. Technologia związana z krystaliczną iniekcją jest wdrażana i jednocześnie rozwijana przez spadkobierców, którym jest dr inż. Wojciech Nawrot. Ma on także współautorów patentowych rozwiązań, a mianowicie jest to mgr. Inż. Maciej Nawrot oraz Jarosław Nawrot. (uprawnienia budowlane cennik) 

Osłonowe działania przy tworzeniu przeciwwilgociowych izolacji
Osłonowe działania przy tworzeniu przeciwwilgociowych izolacji

Efekty Iniekcji Krystalicznej®

Licencjobiorcy obserwując iniekcję krystaliczną zauważyli, że najlepsze efekty, do jakich zalicza się szczelne przepony oraz osuszanie ścian zaizolowanych, osiąga się w odniesieniu do budowlanych przegród, kiedy przed rozpoczęciem prac dokonano pomiarów wysokiego zawilgocenia, które sięgało aż 13 do 15% masowych. Wiąże się to z tym, że na szczelność blokady w dużym stopniu wpływa odpowiednia ilość wody w iniekcyjnej strefie. Woda ta jest potrzebna do budowania krystalicznych wiązań. Jest to związane z cechą, jaka wyróżnia tą technologię. Daje ona lepsze efekty związane z osuszaniem, kiedy mury są w większym stopniu zawilgocone. Tylko w przypadku mokrych murów pojawiają się korzystne warunki do dyfuzji jonowych składników iniekcyjnej mieszaniny, jaka tworzy izolację. Ta technologia nie wymusza konieczności wstępnego przeprowadzania osuszania muru w strefie, jaka jest zaplanowana do iniekcji.  (uprawnienia budowlane program) 

Pionowa i pozioma przeciwwilgociowa izolacja

Wtórna pionowa przeciwwilgociowa izolacja nie działa samodzielnie, lecz tylko w połączeniu z poziomą przeciwwilgociową izolacją. Łączenie pionowej i poziomej izolacji przebiega tak, że od dołu wykonuje się rząd iniekcyjnych otworów dla poziomej izolacji, a w dalszym czasie tworzy się siatkę iniekcyjnych otworów dla pionowej izolacji, którą kontynuuje się aż do poziomu gruntu. Można stwierdzić w tym miejscu, że pionowa przeciwwilgociowa izolacja ogranicza się od góry i od dołu izolacją poziomą przeciwwilgociową. (uprawnienia budowlane segregator)   

Odpowiednia ochrona muru

Powiązanie pionowej i poziomej izolacji przeciwwilgociowej uwzględnia kierunki związane z obciążeniem od wilgoci piwnicznej ściany. To powoduje, że zapewniona zostaje odpowiednia ochrona muru. Niekiedy pionowa izolacja ścian wykonana jest w kombinowany sposób. W miejscach, gdzie jest to możliwe piwniczne ściany odkopuje się i tworzy pionową izolację jako izolację powłokową. Mając do czynienia z zewnętrznymi przegrodami w piwnicy natomiast, jakie znajdują się pod obrysem danego obiektu stosuje się pionową przeciwwilgociową izolację. Izolację tą wykonuje się w technologii Iniekcji Krystalicznej®. W związku z tym można stwierdzić, że stosowanie takich rozwiązań jest w pełni technicznie uzasadnione. Przynosi efekt, jaki jest oczekiwany. A efektem są tu suche ściany. Z tego też względu coraz częściej stosuje się tą technologię w budynkach już istniejących. (uprawnienia budowlane 2023)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Telefon wskazujący poradnik dla egzaminu na uprawnienia budowlane
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com