Odzież robocza z ekologicznych materiałów
Coroczne raporty PlasticEurope wskazują, że z roku na rok wzrasta ilość sztucznych tworzyw, jakie trafiają do strumienia odpadów. Tylko część z nich poddaje się energetycznemu odzyskowi, a kolejna część recyklingowi. Pomimo wzrastającej ekologicznej świadomości i poprawy w tymże zakresie, to nadal znaczna część odpadów składowana jest na wysypiskach. Chociaż zapotrzebowanie na sztuczne tworzywa jest coraz większe, to mimo korzyści, jakie płyną z produkowania tego rodzaju materiałów, wyzwanie stanowi ciągle racjonalne gospodarowanie nimi. (uprawnienia budowlane cena)
Zastosowanie tworzyw sztucznych
Sztuczne tworzywa na szeroką skalę stosuje się między innymi w bhp.. Wykorzystuje się je jako tkaniny o specjalistycznym charakterze. Produkuje się z nich roboczą odzież. Na rynku jest wiele sektorów gospodarki, gdzie na co dzień pracownicy muszą posiadać odpowiednią służbową odzież. Ma ona zapewniać im nie tylko schludny wygląd, ale także mają one gwarantować ochronę oraz ergonomię w ruchach. Nowoczesne mieszanki sztucznych tworzyw cechują się wysokim stopniem mechanicznej wytrzymałości, odporności na niskie i wysokie temperatury oraz na rozciąganie. Jedocześnie patrząc na ich małą wagę pozwalają one zapewnić wysoki stopień komfortu podczas użytkowania. (uprawnienia budowlane segregator)
Proekologiczna odzież robocza
Powstała kolekcja proekologiczna o nazwie ProEco od firmy PW Krystian przeznaczona została do operatorów maszyn, techników oraz do pracowników z działu utrzymania ruchu. Wyprodukowano ją z innowacyjnego rodzaju materiału, który w 100% opiera się o komponenty, jakie są przyjazne dla środowiska. Odzież cechuje wysoki stopień trwałości. Przystosowano ją do prania w przemysłowych pralniach. Można ją dodatkowo poddawać procesom recyklingu, z jakiego odzyska się część surowców, które są zużyte na nią. Tworzenie tkanin biodegradowalnych ze surowców, jakie pochodzą z recyklingu oaz wprowadzanie ekologicznej linii roboczej odzieży stanowi jedną z propozycji, która ma na celu pogodzić wyzwania stawiane naturalnemu środowisku oraz potrzeby zgłaszane przez konsumentów. (uprawnienia budowlane testy)
Produkcja ochronnej odzieży
Najczęściej do produkowania ochronnej odzieży z I kategorii stosuje się materiał, który stanowi mieszankę bawełny oraz poliestru. Pozyskiwanie tych komponentów oraz utylizowanie takich ubrań jest ingerującym procesem w naturalne środowisko. Odpowiadając na wyzwania, jakie stawia się nowoczesnemu światu powstała ekologiczna robocza odzież. Materiał, jakim był tradycyjny poliester zastąpiono poliestrem. Materiał ten w 100% pozyskuje się z recyklingu zużytych już butelek PET, a także z przemysłowych odpadów. Wymagającą stosowania pestycydów i obfitego nawadniania bawełnę z kolei zastąpiły bio – celulozowe włókna. Powstały one z drzewnej odnawialnej miazgi. Producentem na terenie Polski, który jako pierwszy odważył się przygotować całą kolekcję roboczej ochronnej odzieży o I kategorii była firma PW Krystian. Ubrania te w 100% bazują na rozwiązaniach ekologicznych. Są one przyjazne dla ludzi i dla środowiska. (uprawnienia budowlane 2023)