fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Którą pompę ciepła wybrać?

Oparte o ekologię pompy ciepła, mające za zadanie ogrzewać i chłodzić pomieszczenia oraz wytwarzać ciepłą wodę użytkową, cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem (uprawnienia budowlane 2022) . W przeciągu trzech lat, a dokładnie w latach 2017 – 2020, zapotrzebowanie na pompy ciepła wzrosło pięciokrotnie. Widać więc, że temat jest popularny. Zakup pompy nie jest jedynym wydatkiem i inwestorzy powinni zdawać sobie z tego doskonale sprawę. Sama instalacja urządzenia również kosztuje. Więc co z czym się je?(uprawnienia budowlane program)

Pompa ciepła
Pompa ciepła

Korzyści pompy ciepła

Nie sposób na początku nie wspomnieć o płynących korzyściach związanych z posiadaniem pompy ciepła. To tani i komfortowy sposób oszczędzania energii odnośnie ogrzewania. (uprawnienia budowlane kontakt) Pompa ciepła sprawdza się zarówno w nowym budownictwie, jak i w domach, które poddane są procesowi termoizolacji. Pompa ciepła może być jedynym źródłem ciepła w naszym domu bądź stanowić część tego ogrzewania np. wraz z kotłem na olej opałowy. Oferta pomp ciepła jest naprawdę bardzo szeroka. Nietrudnym zadaniem będzie więc dopasowanie odpowiedniej pompy do swojego domu i potrzeb. Obecnie konstruowane pompy cieplne to niebywale ekologiczne rozwiązanie w zakresie ogrzewania domu. Europejski Zielony Ład zakłada, ze pompy ciepła mają stanowić w przyszłości aż 40% zapotrzebowania na ciepło i ilościowo jako zasób. Już w 2050 roku ma stanowić 70% zasobu. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Wzrastające problemy związane z podnoszeniem energii przez firmy, a dodatkowo niestabilna sytuacja związana z rosnącymi cenami paliw z różnych względów powinna „popchnąć” nas do decyzji o zamontowaniu ekologicznej pompy ciepła wraz z fotowoltaiką. Dzięki takiemu podwójnemu rozwiązaniu możemy prawie całkowicie uniezależnić się od dostawców energii, a koszty użytkowania i utrzymania domu obniżyć do absolutnego minimum. Pompy ciepła to urządzenia wielofunkcyjne, ponieważ można nimi ochłodzić lub ocieplić pomieszczenie.

Wymierne korzyści

Wśród najbardziej wyróżnianych korzyści pomp należy wymienić:
– wysoki współczynnik efektywności COP;(uprawnienia budowlane program)
– bezpieczeństwo;
– wysoki komfort użytkowania;
– długa żywotność;
– brak dodatkowych kosztów odnośnie kotłowni i kominów spalinowych
– energooszczędność – pompy ciepła pobierają z sieci jedynie 25% energii, pozostałe 75% czerpie z OZE, czyli odnawialnych źródeł energii – gruntu, powietrza czy wody.
Nie dziwi więc fakt, że popularność pomp ciepła wzrasta. Zwłaszcza, że jest to inwestycja wieloletnia i przy odpowiednim montażu jej trwałość niebywale wzrasta. Dodatkowo nie niesie ze sobą żadnych dodatkowych kosztów – jest w pełni samowystarczalna i energooszczędna. Dużym atutem pomp ciepła jest fakt, że przynoszą nam ulgę także w upalne dni. To stanowi więc podstawę do stwierdzenia, że w obecnie panującej sytuacji ekonomicznej całego świata może przynieść wymierne korzyści nie tylko dla ludzi ale i całej planety. Wykorzystujmy więc działanie pomp cieplnych, by ulżyć sobie w dbaniu o energię naszego domu.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com