fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Właściwa izolacja zapewnia zrównoważoną wilgotność. Odpowiednia wilgotność wynosi około 40 do 60%, niska wilgotność powietrza to poniżej 30%, która nie nie sprzyja zdrowiu błony śluzowej nosa, gardła, która wysychania i pojawia się uczucie suchości. Również zbyt duża wilgotność powoduje, że kondensuje się ona na ścianach i w różnych zakątkach domu, co może wywoływać pleśń.

Odpowiednia wilgotność izolacji cieplnej wpływa na wilgotność względną, która zapewnia zrównoważony mikroklimat. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Odpowiednio zaizolowane ściany ograniczają kondensację pary wodnej i przeciwdziałają powstawaniu grzybów i pleśni, temperatura powierzchni ścianach wewnętrznych wynosi od 17 do 19 stopni Celsjusza.  W tym przypadku nie zachodzi zjawisko kondensacji. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Właściwa izolacja zapewnia niskie koszty ogrzewania domu, zwłaszcza zimą zapewnia także lepsze warunki użytkowania domu. Oprócz materiału, który wybieramy do izolacji istotne jest, aby cała termoizolacja była właściwie wykonana, aby odpowiednio docieplone były ściany, dach i stropy elewacji.  Jeżeli jest to konieczne musi nastąpić wymiana stolarki, która ogranicza ucieczkę ciepła i poprawa działania instalacji grzewczej. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Materiały izolacyjne charakteryzują się odpowiednimi parametrami, kupując dany rodzaj należy zwrócić uwagę na gęstość objętościową, izolacyjność akustyczną, przepuszczalność pary wodnej, współczynnik przewodzenia ciepła, współczynnik oporu dyfuzyjnego, wrażliwość na czynniki biologiczne i chemiczne oraz ochronę przeciwpożarową.

Materiały najczęściej stosowane są do ocieplania: styropian szary, styropian EPS, płyty z piany fenolowej oraz wełna mineralna. Płyty z wełny mineralnej są produkowane z włókien otrzymywany w procesie rozwłókniania stopionych surowców skalnych. Są te włókna lepione, łączone, następnie prasowane i formowane oraz przycinane do odpowiednich rozmiarów. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Płyty z poliuretanu są twarde, odporne termicznie i niepalne, mają niski współczynnik przewodzenia ciepła. Najczęściej stosowane są jako izolacja ścian i dachów drewnianych.



Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com