Domki wiejskie kojarzą nam się z niezbyt dużymi chatami drewnianymi, które nie posiadają zbyt dużo nowoczesnych sprzętów, z drewnianym płotem i kolorowym ogródkiem.
Obecnie podmiejskie domy posiadają swój niewątpliwy urok i wiele z nich jest bardzo nowoczesnych i nie odstających niczym od miejskich budynków. Zazwyczaj są to domy murowane, przeznaczone dla osób, które chcą stworzyć niepowtarzalny klimat i starają się uciec od wielkomiejskiego pędu życia. Ale także idealne są domy w stylu alpejskim, skandynawskim, rustykalnym, czy drewniane domy z bali. Style te posiadają swój urok. Można w nich zastosować wszelkiego rodzaju wygody i nowoczesne technologie. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)
Drewniane domy są chętnie wybieranymi projektami przez wiele osób. Można urządzić je w sposób tradycyjny z dekoracjami ludowymi nawiązującymi na przykład do góralskiego stylu, gdzie dodatki to również drewno, szkło, naturalne skóry.
Bardzo dobrze sprawdza się tutaj także styl alpejski, czy tatrzański, w którym warto wykorzystać tradycyjne elementy zdobienia np. rzeźby i hafty. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)
Można również stworzyć niepowtarzalny klimat ze stylem skandynawskim, gdzie drewno zestawiane jest z białymi meblami, jasnymi pastelowymi dodatkami, plecionymi dywanami i pledami.
Nowoczesny wizerunek domu podmiejskiego
Nowoczesne domy w prostej bryle i z dużymi oknami bardzo dobrze komponują się z podmiejskim pejzażem. Posiadają one ascetyczny charakter bez zbędnych zdobień. Wszystko jest w prostej formie. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)
Ciekawą propozycją są także modułowe domy drewniane, często pełnią one funkcję domku letniskowego, ale możemy je przekształcić również w całoroczny dom rodzinny.