fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Naprawa osiadających fundamentów w budynkach

Metody tradycyjne związane z naprawą osiadających fundamentów budynku opierają się na wtryskiwaniu betonu albo na jego wylaniu. Taka metoda wiąże się z dużą ingerencją w podłoże. Niekiedy zrywa się posadzkę albo przeprowadza głębokie wykopy z użyciem budowlanych ciężkich sprzętów. Wokół domu stosując tradycyjne metody teren może wyglądać jak zrujnowany, ponieważ zniszczone mogą zostać tereny zielone, podjazd czy posadzka. Do innych utrudnień, jakie wiążą się z zastosowaniem tradycyjnych metod zalicza się to, iż należy usuwać upłynniony grunt, który w swoim składzie ma cement. Wydobywa się on na powierzchnię w czasie przeprowadzania wiertniczych prac. (uprawnienia budowlane cennik) 

Naprawa osiadających fundamentów w budynkach
Naprawa osiadających fundamentów w budynkach

Ograniczone prace z geopolimerową iniekcją

Stosując iniekcję geopolimerową prace ograniczają się do tworzenia przewiertów o minimalnym stopniu uciążliwości. Ich średnica wynosi 12 mm. W takich przewiertach umieszcza się iniekcyjne pakery. Są to metalowe rodzaje rurek, przez które to wstrzykuje się geopolimer. Po tym jak materiał zostaje podany przez iniekcyjny otwór, ponownie zasklepia się je. Po 90 sekundach polimer osiąga użytkową wytrzymałość. Oznacza to, że po upływie tego czasu posadzka może być użytkowana. Dodatkowo stosując tą metodę nie zachodzi konieczność usuwania z podłogi mebli, czy też koniecznej na czas przeprowadzania robót wyprowadzki. Życie mieszkańców toczy się normalnym trybem.  (uprawnienia budowlane program) 

Naprawa fundamentów mikropalami

Przeprowadzając naprawy z zastosowaniem mikropali bądź jet groutingu wymagane staje się przeprowadzenie gruntownego remontu budynku, aby przywrócić go do użytkowania. Dodatkowo należy liczyć się z kosztami, jakie związane są z przeprowadzeniem rewitalizacji terenu, który znajduje się obok domu, tj. trawnik, podwórko, ogród, podjazd itp. Należy tu także wspomnieć o kosztach, jakie ponosi się w związku z usuwaniem na czas remontu mebli bądź przeprowadzką mieszkańców. Naprawy stosując metodę iniekcji geopolimerowej cechują się mniejszą inwazyjnością, niż metody tradycyjne związane z podbijaniem fundamentów. W całkowitym ujęciu są one aż w 40% tańsze porównując je do cementowej technologii. Prace przebiegają bez konieczności zrywania posadzek, podłóg czy prowadzenia wykopów. Zarówno wzmocnienie fundamentów, jak i naprawy posadzek nie są uciążliwe i wykazują małą inwazyjność. W czasie prac użytkownicy mogą normalnie funkcjonować w domu.  (uprawnienia budowlane segregator)   

Czas związany z naprawami

Naprawcze prace przeprowadzane metodą tradycyjną określa się w miesiącach. Fundamenty podbijane w ten sposób w jednorodzinnym domu mogą trwać nawet 6 miesięcy. Stosując geopolimerową iniekcję w domu jednorodzinnym prace trwają od  1 do 2 dni. Chcąc porównać koszty, jakie wiążą się z zastosowaniem tych dwóch rozwiązań należy najlepiej spojrzeć na ich ujęcie całościowe. Stosując tradycyjne metody podbijania fundamentów wiążą się one z uszkodzeniami podłogi, posadzki czy terenem znajdującym się w koło budynku. Takie naprawcze prace wiążą się z kosztami, a można uniknąć ich stosując iniekcję geopolimerową. (uprawnienia budowlane 2023)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com