fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Często się zdarza, że budynek zaczyna osiadać z powodu niewłaściwego zagęszczenie gruntu. Jedna z pierwszych oznak jest pękanie ścian i zapadanie się podłóg. Pęknięcia na ścianach zazwyczaj pojawiają się w narożnikach domu lub poziomo na ścianie. (uprawnienia budowlane egzamin) Mogą wystąpić zarówno wewnątrz domu jaki i na zewnątrz budynku. W porównaniu do naturalnych pęknięć spowodowanych praca konstrukcji, tę są znacznie grubsze.
Osiadanie podłogi charakteryzuję się pojawieniem szczelin między listwami podłogowymi a podłogą oraz pojawieniem pęknięć na posadzce. Dodatkowo osiadanie podłogi może powodować blokowanie i nie domykanie się drzwi i okien. (uprawnienia architektoniczne) Mogą pojawić się również szczeliny między dobudówką, a budynkiem głównym.
Powstałe mankamenty mogą nas drażnić na tyle, że decydujemy się na generalny remont domu. Jednak wypełnianie powstałych szczelin w ścianach czy wymiana spękanych płytek nie wystarczy, ponieważ będzie to tylko chwilowym maskowaniem problemu i narażaniem się na niepotrzebne koszty. Należy najpierw znaleźć źródło problemu. Jeżeli zdiagnozujemy że przyczyna jest osiadanie budynku, należy wybrać odpowiedni sposób naprawy fundamentu. Problem można usunąć tradycyjnie przez odkopanie fundamentów i naprawy betonowe jednak jest to bardzo czasochłonne. Druga metodą zdecydowanie mniej czasochłonna są iniekcje geopolimerowe.

Naprawa i wzmacnianie fundamentów
Naprawa i wzmacnianie fundamentów

Iniekcje Geopolimerowe

Iniekcje geopolimerowe polegają na wstrzyknięciu żywic ekspansywnych w grunt. Ich cecha charakterystyczna jest szybka penetracja gruntu oraz osiąganie właściwości nośnych w bardzo krótkim czasie. Oznacza to że materiał ten po zaledwie półtorej minuty osiąga 95% wytrzymałości. (uprawnienia budowlane testy program)
Metoda ta jest nieodczuwalna dla normalnego funkcjonowania domu . Nie musimy wyprowadzić się z domu oraz usuwać mebli na czas napraw a tym bardziej usuwać posadzek.
Iniekcje geopolimerowę są małoinwazyjne – naprawę wykonuje się przez wykonanie niewielkich przewiertów w podłodze. Wszelkie prace naprawcze zamyka się w ciągu dwóch dni. Co więcej metodę ta można stosować w różnym zakresie temperaturowym, zarówno w zimie jaki i w lecie.

Iniekcje geopolimerowe w praktyce

Tradycyjne metody naprawcze związane z betonowaniem wymagają dużej ingerencji w budynek. Należy zacząć od zerwania posadzki. Później przy użyciu ciężkiego sprzętu robi się wykopy które albo zalewa się betonem albo wykonuje się betonowe pale. Oczywiście na jakiś czas trzeba wyprowadzić się z domu, który na czas remontu zmieni się w zniszczony plac budowy. (uprawnienia budowlane elektryczne)
Iniekcje geopolimerowe to prace które ograniczają się jedynie do wykonania niewielkich przewiertów w których umieszcza się metalowe rurki przez które wstrzykiwany jest geopolimer. Po aplikacji materiałów otwory się zasklepia. Z uwagi na to że gopolimer szybko osiąga swoja właściwą wytrzymałość, można cały czas korzystać z posadzki. Domownicy mogą cały czas być w domu i normalnie z niego korzystać gdy w między czasie prowadzone będą prace. (uprawnienia budowlane testy)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com