fbpx
Aplikacja
Uprawnienia budowlane

Murowe przegrody z silikatów bez docięć

Murowe przegrody z silikatów bez docięć

Prace związane z docinaniem bloczków sprawiają problemy na placu budowy. Prace ulegają spowolnieniu a odpady mogą przybierać większe ilości. Mogą też pojawiać się błędy w wykonawstwie. Im mniejsza ilość elementów musi zostać przycięta, tym lepiej dla ogółu budowlanych prac. Murowe produkty wapienno – piaskowe zawarte w ofercie H+H Polska pozwalają ograniczyć wykonywanie przycięć. Warto już w czasie projektowania budynku zadbać o zoptymalizowanie docinania bloczków. Elementy podstawowe wykonane z silikatów od Systemu Budowy H+H mają długość wynoszącą 250 mm. Wykonanie projektu ścian właśnie w tym module pozwoli ułatwić murarskie prace. Materiałowe straty w związku z tym się zmniejszą, a czas skróci. (uprawnienia budowlane program) 

Murowe przegrody z silikatów bez docięć
Murowe przegrody z silikatów bez docięć

Precyzja w wykonawstwie

Zachowanie dokładności i precyzji w wykonawstwie spowoduje uniknięcie ewentualnych docięć. W praktyce podczas wykonywania budowlanych prac należy brać pod uwagę, że będą w mniejszym bądź większym stopniu potrzebne bloczki, które będą posiadać nietypową długość. Gdy silikatowy element musi zostać przycięty, w takim wypadku można dokonać tego stosując kilka sposobów. Do najbardziej niezawodnych zalicza się zastosowanie stołowej tarczowej piły, która jest przystosowana do takich cięć. Można użyć tu także kątową szlifierkę, gilotynę, albo przecinak czy młotek. Należy mieć na uwadze, że podczas wmurowania elementu, który był docięty zaprawa musi zostać naniesiona w pionie i poziomie. Dlatego też podczas docinania bloczku trzeba pomniejszyć jego długość o spoinową grubość. (uprawnienia budowlane)

Połówkowe bloki wykonane z silikatów

Obok standardowych rodzajów bloczków H+H posiada w swojej ofercie uzupełniające elementy, takie jak H+H Silikat ½. Są to połówkowe wapienno – piaskowe rodzaje bloczków, które można zakupić w różnych wymiarach. Posiadają one wytrzymałość związana ze ściskaniem na poziomie 20 MPa. Takie silikaty mają ułatwić wykonywanie prac murarskim ekipom. Posiadają one dwie klasy związane z gęstością. Są to odpowiednio 1,8 oraz 2,0. Zastosowanie takich bloczków ogranicza konieczność przycinania danych elementów. Patrząc na zapisy w obowiązującej normie pionowe spoiny w danych warstwach muszą się ze sobą mijać. Rozkład rozprężeń powoduje, że najbardziej korzystne jest wiązanie zastosowane w połowie długości danych elementów. Połówkowe bloczki muruje się od pojedynczego ustawienia elementu ½, a do niego dostawia się kolejno podstawowy rodzaj bloczka. (uprawnienia budowlane kontakt)  

Umieszczenie bloczka podstawowego i połówkowego

Proces murowania rozpoczyna się od ustawienia elementu ½ oraz podstawowego bloczka, a w kolejnym etapie standardowe oraz połówkowe bloczki kładzie się w pozostałych narożnikach. Wtedy na podstawie rozciągniętego sznurka uzupełnia się dalszą warstwę.  (uprawnienia budowlane segregator )   Połówkowe gotowe rodzaje elementów sprawdzają się przy łączeniu zewnętrznej konstrukcyjnej ściany, z wewnętrzną konstrukcyjną ścianą. Pierwszą warstwę w takich ścianach wykonuje tylko z podstawowych bloczków, a drugą warstwę ustawia w pierwszej kolejności za pomocą połówkowego bloczka w licu zewnętrznej ściany, tam gdzie się one stykają. (uprawnienia budowlane 2022)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Telefon wskazujący poradnik dla egzaminu na uprawnienia budowlane
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com