fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Egzamin jesień 2018 r.

Polska Izba Inżynierów Budownictwa opublikowała wykazy przepisów oraz norm, których znajomość będzie obowiązywała kandydatów przystępujących do egzaminu na uprawnienia budowlane w sesji JESIEŃ 2018.

Wykaz przepisów, podobnie jak w sesji wiosennej, zawiera 166 pozycji przypisanych odpowiednio do specjalności uprawnień budowlanych oraz ich rodzaju. W zdecydowanej większości przepisy pokrywają się z poprzednio obowiązującym wykazem. Zostały one jedynie zaktualizowane do tych aktualnie obowiązujących.

 

wykaz przepisów jesień 2018
Wykaz przepisów jesień 2018

Zmiany w wykazie przepisów

Co się zmieniło w stosunku do poprzedniej sesji egzaminacyjnej?

  • Do wykazu przepisów dodany został jeden akt prawny. Chodzi mianowicie o Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 22.12.2017r. w sprawie jednostkowych stawek opłat za usługi wodne. Znajomość tego aktu wymagana jest przez kandydatów przystępujących do egzaminu w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, drogowej, mostowej, hydrotechnicznej, sanitarnej i elektrycznej (dla każdej z tych specjalności w zakresie projektowania i wykonywania robót bez ograniczeń).
  • Z wykazu usunięto natomiast Obwieszczenie Ministra Środowiska w sprawie stawek opłat za usunięcie drzew i krzewów na dany rok. Obwieszczenie to w poprzedniej sesji mieli znać kandydaci dokładnie tych samych specjalności które wymieniono wyżej.

Wykaz przepisów i norm – jesień 2018 r.

Wykaz obowiązujących norm i przepisów znajdziesz na naszej stronie (w PLIKACH DO POBRANIA): http://uprawnienia-budowlane.com/program/komputer

 

Na naszej stronie www.uprawnienia-budowlane.com znajdziesz również programy UPRAWNIENIA BUDOWLANE oraz JEDNOLITE AKTY PRAWNE, które ułatwią Ci przygotowanie do egzaminu na uprawnienia budowlane w nadchodzącej sesji JESIEŃ 2018r.

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com