fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Egzamin jesień 2018 r.

Polska Izba Inżynierów Budownictwa opublikowała wykazy przepisów oraz norm, których znajomość będzie obowiązywała kandydatów przystępujących do egzaminu na uprawnienia budowlane w sesji JESIEŃ 2018.

Wykaz przepisów, podobnie jak w sesji wiosennej, zawiera 166 pozycji przypisanych odpowiednio do specjalności uprawnień budowlanych oraz ich rodzaju. W zdecydowanej większości przepisy pokrywają się z poprzednio obowiązującym wykazem. Zostały one jedynie zaktualizowane do tych aktualnie obowiązujących.

 

wykaz przepisów jesień 2018

Wykaz przepisów jesień 2018

Zmiany w wykazie przepisów

Co się zmieniło w stosunku do poprzedniej sesji egzaminacyjnej?

  • Do wykazu przepisów dodany został jeden akt prawny. Chodzi mianowicie o Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 22.12.2017r. w sprawie jednostkowych stawek opłat za usługi wodne. Znajomość tego aktu wymagana jest przez kandydatów przystępujących do egzaminu w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, drogowej, mostowej, hydrotechnicznej, sanitarnej i elektrycznej (dla każdej z tych specjalności w zakresie projektowania i wykonywania robót bez ograniczeń).
  • Z wykazu usunięto natomiast Obwieszczenie Ministra Środowiska w sprawie stawek opłat za usunięcie drzew i krzewów na dany rok. Obwieszczenie to w poprzedniej sesji mieli znać kandydaci dokładnie tych samych specjalności które wymieniono wyżej.

Wykaz przepisów i norm – jesień 2018 r.

Wykaz obowiązujących norm i przepisów znajdziesz na naszej stronie (w PLIKACH DO POBRANIA): http://uprawnienia-budowlane.com/program/komputer

 

Na naszej stronie www.uprawnienia-budowlane.com znajdziesz również programy UPRAWNIENIA BUDOWLANE oraz JEDNOLITE AKTY PRAWNE, które ułatwią Ci przygotowanie do egzaminu na uprawnienia budowlane w nadchodzącej sesji JESIEŃ 2018r.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0