fbpx
Przejdź do treści
program
Uprawnienia Budowlane

Egzamin jesień 2018 r.

Polska Izba Inżynierów Budownictwa opublikowała wykazy przepisów oraz norm, których znajomość będzie obowiązywała kandydatów przystępujących do egzaminu na uprawnienia budowlane w sesji JESIEŃ 2018.

Wykaz przepisów, podobnie jak w sesji wiosennej, zawiera 166 pozycji przypisanych odpowiednio do specjalności uprawnień budowlanych oraz ich rodzaju. W zdecydowanej większości przepisy pokrywają się z poprzednio obowiązującym wykazem. Zostały one jedynie zaktualizowane do tych aktualnie obowiązujących.

 

wykaz przepisów jesień 2018

Wykaz przepisów jesień 2018

Zmiany w wykazie przepisów

Co się zmieniło w stosunku do poprzedniej sesji egzaminacyjnej?

  • Do wykazu przepisów dodany został jeden akt prawny. Chodzi mianowicie o Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 22.12.2017r. w sprawie jednostkowych stawek opłat za usługi wodne. Znajomość tego aktu wymagana jest przez kandydatów przystępujących do egzaminu w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, drogowej, mostowej, hydrotechnicznej, sanitarnej i elektrycznej (dla każdej z tych specjalności w zakresie projektowania i wykonywania robót bez ograniczeń).
  • Z wykazu usunięto natomiast Obwieszczenie Ministra Środowiska w sprawie stawek opłat za usunięcie drzew i krzewów na dany rok. Obwieszczenie to w poprzedniej sesji mieli znać kandydaci dokładnie tych samych specjalności które wymieniono wyżej.

Wykaz przepisów i norm – jesień 2018 r.

Wykaz obowiązujących norm i przepisów znajdziesz na naszej stronie (w PLIKACH DO POBRANIA): http://uprawnienia-budowlane.com/program/komputer

 

Na naszej stronie www.uprawnienia-budowlane.com znajdziesz również programy UPRAWNIENIA BUDOWLANE oraz JEDNOLITE AKTY PRAWNE, które ułatwią Ci przygotowanie do egzaminu na uprawnienia budowlane w nadchodzącej sesji JESIEŃ 2018r.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com