fbpx
Aplikacja
Uprawnienia budowlane

Montaż systemu Teriva Panel

Szybko i bezbłędnie

Jeżeli chodzi o montaż systemu Teriva Panel to warto wspomnieć, że jest to system, który można zamontować samodzielnie i bardzo prosto.    (uprawnienia budowlane kontakt)  Właściwie należy działać w pełni intuicyjnie, ponieważ nie ma potrzeby, by posiadać dużą wiedzę. Warto pamiętać, że sam system ma dość mały ciężar, który sprawia, że do jego przeniesienia wystarczą dwie osoby, ponieważ jest bardzo łatwy w transporcie. Jednak szereg łatwości jego montażu sprawia, że niestety mamy do czynienia z sytuacją, w której w znacznie mniejszy sposób bierze się pod uwagę dokładność jego wykonania. Właśnie błędy popełnione już na tym etapie sprawiają, że później bardzo ciężko jest cokolwiek skorygować.  Najbardziej czasochłonne jest jednak rozkładanie pojedynczych belek i pustaków, jednak jest to właściwie jedyna wada, którą moglibyśmy na tym etapie wskazać. Pamiętajmy, że strop nie może być układany ręcznie. Mowa tu przede wszystkim o tym, że 1 m płyty waży ok. 94 kg. Biorąc pod uwagę rozpiętość 6 m – daje to ciężar ponad pół tony! Warto w tym przypadku skorzystać z lekkiego dźwigu HDS.  (uprawnienia budowlane 2022)  

Montaż systemu Teriva Panel

Korzyści stropu

Dźwig w przypadku montażu Stropu Terriva Panel niesie za sobą szereg korzyści. Jako główny możemy wskazać na pewno ogromną oszczędność czasu, a także robocizny. Prosty strop o powierzchni 100 m2 to jedynie około 2-3 godzin samej pracy. Mechaniczny montaż niejako dba w naszym imieniu o to, by wykonawca był precyzyjny oraz dbał o szczegółowe detale.  (uprawnienia budowlane program) Nie są więc możliwe na tym etapie żadne pomyłki, które mogłyby spowodować błędy i niedopatrzenia. Przy zastosowaniu do tego dźwigu możemy także w znaczny sposób ograniczyć zużycie betonu. Przy montażu stropu musimy mieć na uwadze, że każdy strop gęstożebrowy wymaga uzupełnienia betonem. Nazywamy to nadbetonem, który wypełnia przestrzenie, które nie są zapełnione wokół belek, a także wzdłuż żeber rozdzielczych. Dzięki temu tworzy kilkucentymetrową warstwę wierzchnią stropu. Klasyczny strop gęstożebrowy, który ma grubość 22 cm, w przypadku powierzchni 100 m2 musi być w ilości około 8 m3 betonu. W tym przypadku nie wliczamy wieńców. W stropie TERIVA PANEL ta grubość jest zredukowana do 16 cm, a to wystarcza na około 6 m3. Okazuje się więc, że im strop jest grubszy tym większe jest zapotrzebowanie na jego ilość.  (uprawnienia budowlane segregator )  

Wygładzenie i akustyka

Jeśli mowa o wygładzeniu, jest to szczególnie ważne działanie przede wszystkim dlatego, że dzięki wygładzeniu mamy do czynienia z bardzo dobrą powierzchnią, która jest gotowa do wykończenia. Wszystko za sprawą odpowiednio zestawionych ze sobą stropowych płyt. Jeżeli więc mamy do czynienia z gładką powierzchnią możemy mieć pewność, że sam strop będzie sztywny, więc ochroni tynk przed pękaniem. Co do akustyki to oczywiście jej ocena będzie możliwa dopiero po zamieszkaniu w domu. Strop TERIVA PANEL, dzięki temu, że nie ma pustek powietrznych, osiąga zdecydowanie lepsze parametry dźwiękoizolacyjne strop gęstożebrowy w klasycznej wersji. Pod uwagę wzięto grubość 20 cm Rw, co równa się 55,9 dB. (uprawnienia budowlane) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Telefon wskazujący poradnik dla egzaminu na uprawnienia budowlane
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com