fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Po naprawie ewentualnych nierówności, dziur i szpar możemy przystąpić do malowania. Jeśli nasza poprzednia farba jest półmatowa lub z połyskiem najpierw musimy ją zmatowić przy użyciu papieru ściernego o granulacji powyżej 200. (program egzaminu na uprawnienia) Następnie dobrze ją odpylić. Jeśli poprzednia farba jest matowa, nie ma konieczności matowienia. Jeśli do przemalowania mamy kolory pastelowe i nisko nasycone, wystarczy użycie jednej lub dwóch warstw białej farby. Im lepsza farba tym ilość warstw mniejsza. Kolory o średnim nasyceniu zamalujemy dwoma lub trzema a nawet czterema warstwami.(segregator egzamin ustny uprawnienia)

Malowanie ściany kolorowej na biało
Malowanie ściany kolorowej na biało

Wykonanie testu farby

Zanim rozpoczniemy malowanie, musimy sprawdzić czy możemy ją nałożyć na obecny stary kolor. Czy będzie się ona dobrze rozprowadzać i łączyć. Aby to zrobić musimy zastosować malowanie wstępne w miejscu mało widocznym np. za meblami. (uprawnienia budowlane program) Jeśli podczas malowania farba się zwija, ściąga lub smuży oznacza to że farby do siebie nie pasują, nie są ze sobą kompatybilne. Jeśli malowanie poszło zgodnie z planem i nie wydarzyły się takie sytuacje w trakcie, nie oznacza to jeszcze, że się zgrają. Sprawdźmy po 24 godzinach czy powłoka nowej farby się dobrze trzyma i czy nie łuszczy się, nie pęka. To czy farba będzie się dobrze trzymać sprawdzimy za pomocą testu przyczepności. W różnych miejscach na ścianie przyklejamy taśmę malarską i szybko jednym pociągnięciem odrywamy. Jeżeli widzimy, że na taśmie zostały fragmenty farny oznacza to, że powłoka nie jest odpowiednio przyczepna. Co zrobić w takiej sytuacji ? Należy pokryć starą farbę preparatem gruntującym i farbą podkładową. Dopiero po wykonaniu tych dwóch czynności przystąpmy do malowania.(uprawnienia budowlane kontakt)

Farba 2w1 – czyli podkład i farba w jednym

Do przemalowania pomieszczenia w bardzo intensywnych barwach możemy użyć farby 2w1. Jest to farba matowa lateksowa, która łączy w sobie farbę podkładową oraz nawierzchniową. Dzięki temu zyskamy większe krycie bez konieczności kilkukrotnego malowania. Unikniemy nakładania warstwy podkładowej i min 3 warstw fary właściwej. W jej przypadku malowanie zakończymy z powodzeniem już na drugiej warstwie. (uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com