fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Konserwowanie dachów z papą

Aby pokrycie dachowe z papy miało odpowiednią trwałość, musi być starannie konserwowane. W związku z tym, że lekkie składniki z czasem ulatniają się, papa traci z biegiem lat swoją elastyczność i zaczyna kruszeć. Części, które ulegają skruszeniu odpadają i powodują, że tektura odsłania się. Czynniki atmosferyczne, jakie dostają się do papy sprawiają, że ulega ona zniszczeniu (program z aktami na uprawnienia budowlane).

Lipkow, ul. Kontuszowa

Pokrycie dachów tworzywem sztucznym

Pokrycie dachów sztucznym tworzywem ma swoje zalety (segregator z aktami prawnymi do egzaminu na uprawnienia budowlane). Poza tym, że jest proste w wykonaniu, to dodatkowo nie wymaga regularnego konserwowania. W przypadku, gdy ulegnie uszkodzeniu, łatwo można naprawić szkodę. Folię PCW można układać na różne sposoby, na wszystkich płaskich dachach, na jastrychach, zatartym betonie, jak i na izolacyjnych warstwach. Folie umieszczone w pokryciu dachowym są wystawiane na zmiany temperatur od – 40°-T- +90°C. Są to folie termoplastyczne. Do pokrycia można użyć także powłok z sztucznych tworzyw, dostępnych w rolach. Mają różne kolory, szorstki spód i gładką powierzchnię. To wszystko powoduje, że jej przyczepność podczas klejenia jest bardzo dobra.

Wpływ słońca na papę

Słońce powoduje, że do całej powierzchni masy, jaka znajduje się w papie, przyczepia się warstwa kurzu. Po pewnym czasie ulega ona złuszczeniu, i zostaje usunięta przez wiatr oraz deszcz. Aby zniwelować zanieczyszczenia na papie asfaltowej, należy co jakiś czas ją odświeżać. W tym celu trzeba powlec ją asfaltowym lepikiem. Po upływie 5 lat od wykonania pokrycia trzeba pokrycie powlec cienką, gorącą warstwą asfaltowej masy, a kolejne powlekania można zastosować później co 2 lata. Tworzywo sztuczne stosowne jako pokrycie dachowe jest wytrzymałe, lekkie oraz wodoszczelne (pytania na egzamin ustny do uprawnień). Uważane jest za materiał przyszłościowy. Takie tworzywo może być układane na każdej powierzchni, bez ograniczeń dotyczących jego wielkości. Niektóre z tworzyw sztucznych wykazują odporność na kwasy, zasady, tłuszcze, oleje itp. To ogromna zaleta przy stosowaniu pokrycia w obiekcie przemysłowym.

Nasycanie papy poprzez powlekanie pokrycia smołą

Chcąc, aby papa miała długi okres trwałości, należy odpowiednio o nią zadbać. Papa powinna być nasycona za pomocą powlekania pokrycia dachowego smołą. Taką czynność wykonuje się na gorąco. Używając masy smołowo – asfaltowej można zastosować ją na gorąco bądź na zimno. Należy pamiętać, że masa musi być upłynniona oraz cienka. W innym wypadku latem, może zacząć spływać z dachu. Pierwsze smarowanie powinno mieć miejsce po około 1 roku, następne w odstępach co 2 lata. Ważne jest, aby smarowanie odbywało się przy dobrych warunkach pogodowych (programy do uprawnień budowlanych). Musi być to pogodny, suchy dzień. Gdy mamy wilgoć, smoła nie przeniknie poprawnie w papę i szybko wymyje się podczas opadów deszczu.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com