fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Konserwacja zieleńców – zadania

Zadaniem konserwacji zieleńców jest zabezpieczenie roślinom odpowiednich warunków do wegetacji. Żeby tego dokonać, trzeba dostarczyć pokarm roślinie w postaci organicznych albo nieorganicznych nawozów i zapewnić odpowiednią ilość wody w glebie. Trzeba zadbać również o usuwanie chwastów (uprawnienia budowlane).

Konserwacja zieleńców
Konserwacja zieleńców

Odpowiednie zabezpieczenie roślin

Każda z roślin powinna mieć odpowiednio dużo miejsca, z którego będzie czerpać pokarm, o wystarczającej dla niej ilości. Aby zabezpieczyć roślinie światło oraz powietrze trzeba wytępiać chwasty. To one odbierają jej światło, powietrze, a także wilgoć i pokarm. Dobre wyniki w konserwowaniu roślin można osiągnąć, gdy prace wykonuje się systematycznie i w odpowiednim czasie. Kosząc trawnik trzeba pamiętać, że robi się to trzy razy do roku (testy uprawnienia budowlane).

Po co kosi się trawniki trzy razy w roku?

Trawniki kosi się trzy razy w roku, ponieważ ma to na celu utrzymanie zielonego i świeżego jego wyglądu. Pomaga to także w walce z chwastami, gdyż w ten sposób nie dopuszczamy do kiełkowania ich nasion. Koszenie powinno odbyć się w czerwcu, sierpniu oraz na początku października. Po skoszeniu trawę grabi się a sam trawnik trzeba przywałować. Po upływie 3-4 dni trawę usuwa się, ponieważ w miejscu złożenia zaczyna żółknąć i gnić (program egzamin uprawnienia 2021). Mówiąc o konserwacji drzew oraz krzewów, w jej zakres wchodzi m.in. spulchnianie warstwy wierzchniej ziemi wokół krzewów i drzew co miesiąc. Szczególnie dokonuje się tego po ulewie. Konserwowanie drzew i krzewów to także podlewanie ich 2 razy w miesiącu, bądź 4 kiedy mamy susze, ochranianie ich przed szkodnikami i chorobami, formowanie koron przy młodych drzewach i krzewach oraz nawożenie ziemi.

Prześwietlanie krzewów i koron drzew

Prześwietlanie krzewów i koron drzew najlepiej wykonuje się od połowy lutego aż do połowy marca (uprawnienia budowlane – egzamin). Polega ono na usuwaniu chorych oraz uschniętych gałęzi, krzyżujących, oraz tych, które stanowią przeszkodę w miejskiej komunikacji. Zaniedbane drzewa należy prześwietlać w czasie 2-3 lat, ponieważ w innym wypadku mogą one spowodować zachwiania równowagi pomiędzy systemem konarowym a korzeniowym. Pale przed ich wbiciem do ziemi zabezpiecza się od gnicia poprzez powleczenie ich impregnacyjnym środkiem albo poprzez opalenie ich na długości wynoszącej około 60 cm w miejscu stykania się z ziemią. Wysokość pala musi być niższa o 5 cm od miejsca, z którego rozchodzi się korona, ponieważ podczas wiatru korona może uderzyć o pal.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com