fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Konglomerat w znaczeniu dosłowny to całość zbudowana za pomocą zlepków rozmaitych części lub elementów. Tak też jest jeśli chodzi o jedno z najpopularniejszych rozwiązać używanych do blatów i parapetów. Naturalnie występujący konglomerat ( zwany również zlepieńcem ) jest rodzajem złożonej skały z posklejanego żwiru i okruchów odłamków głazów. (uprawnienia budowlane konstrukcyjno-budowlane) Konglomerat używany do wykończenia wnętrza to produkt przemysłowy, czyli do pewnego stopnia produkt sztuczny. Powstaje on poprzez wymieszanie zmielonych kamieni z żywicą epoksydową, cementem lub oboma wyżej wymienionymi spoiwami. (uprawnienia budowlane) W celu podniesienia efektu dekoracyjnego do mas dodaje się odłamki szkła lub ceramiki oraz różnego rodzaju barwników. Tak powstała gotowa masa wylewana jest do różnego rodzaju foremek i stapiana w jeden całościowy blok. Po zastygnięciu taki konglomerat kamienny jest poddawany cięciu i dalszej obróbce, która zapewnia odpowiednie wykończenie jego powierzchni.

W zależności od tego jaki gatunek kamienia został użyty do produkcji, wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje konglomeratów. Jest to konglomerat marmurowy, granitowy oraz kwarcowy.

Konglomeraty we wnętrzach
Konglomeraty we wnętrzach

Konglomerat marmurowy

Konglomeraty wykonane z marmuru w swoim składzie posiadają ok 95 % tego surowca oraz około 5 % żywicy epoksydowej. Jest to najbardziej plastyczny i miękki ze wszystkich rodzajów konglomeratów i wymaga dość delikatnego i ostrożnego traktowania. (segregator uprawnienia budowlane) Pozbawiony starannej i regularnej impregnacji staje się wysoce podatny na działanie środków zawierających kwasy. Ale nawet odpowiednio zaimpregnowany i zabezpieczony może ulec uszkodzeniom poprzez położenie gorącej patelni lub użycie na nim noża. I ta delikatność i podatność na zarysowania jest zasadniczą wadą tego rodzaju konglomeratów. Jest również to rozwiązanie dość drogie.

Konglomerat granitowy

Konglomeraty granitowe podobnie jak marmurowe są złożone z 95% granitu oraz zaledwie 5 % żywicy epoksydowej. Czasami producenci dolewają również domieszkę płynu kwarcowego. Konglomerat granitowy jest o wiele bardziej wytrzymały od marmurowego, choć też wymaga odpowiedniej impregnacji. Wykazuje za to dużą odporność na wilgoć oaz wysoką temperaturę, a na jego powierzchni nie powstają plamy, odbarwienia i zacieki. (uprawnienia budowlane elektryczne) Dlatego z powodzeniem możemy położyć na nim gorący garnek lub patelnię. Nie chłonie również zapachów. Jednak nieostrożne użytkowanie może prowadzić do powstawania rys oraz ubytków, dlatego zawsze krojąc nożem używajmy deski.

Konglomerat kwarcowy

Konglomerat kwarcowy swój skład procentowy ma trochę inny od swoich poprzedników, tutaj kwarcu mamy 90% a żywicy epoksydowej 10%. (uprawnienia budowlane testy program) Dodatkowo zawiera kawałki szkła i lustrzanych wiórek a nawet ceramiki. Może posiadać domieszkę okruchów granitu lub marmuru. Należy do najbardziej odpornych i wytrzymałych konglomeratów. Ta wysoka wytrzymałość sprawia, że jest to najpopularniejsze i najchętniej wybierane rozwiązanie w wykańczaniu wnętrz. Najczęściej spotykamy jasne odcienie tych konglomeratów.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com