Kątomierz narzędziowy
Kątomierz:
-narzędziowy to kątomierz do mierzenia kątów ostrzy sprzętów skrawających, składowym elementem bywa płyta pomiarowa, jaka upraszcza umieszczenie sprzętu w trakcie pomiaru,
-optyczny to kątomierz z umieszczoną lupą do odpowiedniego odczytu, odczytywanie wskazań robi się obserwując lupą umieszczenie wskazówki co do podziałki dzięki noniuszem, (uprawnienia budowlane kontakt)
-poziomnicowy to kątomierz do mierzenia wielkich odchyleń płaszczyzn niewypukłych co do poziomu, elementem charakterystycznym bywa umieszczona w ruchome ramię poziomnica do odpowiedniego umieszczania ramienia,
-rysunkowy to kątomierz jako półkole albo koło z umieszczoną na obrzeżu podziałką, przydający się do odmierzania kątów,
-tachymetryczny to kątomierz posiadający sprzęt do nakładania na mapie miejsc rosłości albo sytuacji określonych współrzędnymi, (uprawnienia budowlane 2022)
-uniwersalny to kątomierz z podziałką kątową.
Kefaliny
Kefaliny to związki naturalne przyleżące do fosfatydów, posiadające składnik zasadowy czyli kolaminę, są częste w przyrodzie. Kek to użytkowe odpady siarki, posiadają jej 40%, uzyskane podczas obrabiania rudy siarkowej na siarkę częściową. Kelwin to jednostka temperatury termodynamicznej. Kenotron to dioda próżniowa o katodzie żarzonej, używana jako lampa prostownicza w prostownikach. Kenozoik to najmniejsza grupa utworów geologicznych. Ker to zakazana dla produktów firm polskich nazwa handlowa dla lateksów i kauczuków. Keraigiryt to minerał, uzyskiwany do uzyskiwania srebra. Kerarofir to skała magmowo-wylewna, jakiej centralnymi składnikami są albit, piroksen itd. (uprawnienia budowlane program)
Kąty naprzemianległe zewnętrzne
Kąty:
-naprzemianległe zewnętrzne to dwa kąty przystające, zrobione przez dwie równoległe proste i naciętą trzecią prostą, posiadające się w rozbieżnych półpowierzchniach, na jakie rozdziela się powierzchnie prostą h i nie posiadającą miejsc jednakowych, (akty prawne uprawnienia budowlane)
-odpowiadające to dwa kąty, z jakich jeden bywa naprzemianległy środkowy albo zewnętrzny z kątem wierzchołkowym kąta innego,
-przyległe to dwa kąty posiadające jeden wierzchołek, jedno ramio i inne ramie tworzy jedną prostą,
-spełniające to kąty jakich suma równa się kątowi półpełnemu, (segregator egzamin ustny uprawnienia)
-trójkąta to trzy kąty wypukłe, widniejące wśród boków trójkąta,
-trójkąt sferyczny to kąty niewypukłe, stworzone podczas wierzchołków przez półproste styczne.
Kątownik
Kątownik to kształtownik o średnicy w formie ramion prostego, ostrego albo rozwartego, wyróżniamy równoramienne o ramionach takiej samej długości, nierównoramienne o ramionach rozbieżnej długości, jakich jedno ramie zakańcza się zgrubieniem w formie łba. Kątownik:
-murarski to drewniany przyrząd o rozmiarach 150 cm ramion i 100 cm, albo stalowy 25 cm i 18 cm, przydający się do określania kątów prostych spotykających się ścian robionego muru,
-traserski to kątownik żeliwny, unieruchomiony żebrami o grubych murach, w jakich widnieją luki do kładzenia łapami dociskowymi trasowanych przedmiotów, powierzchnie zewnętrzne są dobrze obrobione i dobrze prostopadłe, używa się podczas trasowania przestrzennego przedmiotów o nierównych formach.
Kąty dopełniające to kąty, jakich suma to kąt prosty.
Kąty kulera to trzy kąty dzięki jakim da się w tym samym czasie pokazać umieszczenie prostokątnego ruchomego układu współrzędnych co do stojącego układu o jednakowym starcie O. (program egzaminu na uprawnienia)