fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Środowisko pracy glazurnika

Praca glazurnika zwykle odbywa się w przestrzeniach zamkniętych. Na zewnątrz znacznie rzadziej układa się okładziny ścienny z płytek ceramicznych. Jednak również we wnętrzach często panują odmienne warunki temperaturowe. W mieszkaniu będzie znacznie cieplnej niż w hali magazynowej czy produkcyjnej. Glazurnik układa również płytki w biurach, szkołach, często w szpitalach, bo jest to miejsce gdzie należy dbać o o to aby powierzchnie były zmywalne i łatwe w utrzymaniu. Na zewnątrz praca obejmuje układanie płytek na elewacjach. Zmiana temperatury nie powinna być aż tak dużym problemem.

Większym zagrożeniem dla glazurnika są pyły które powstają podczas przycinania płytek oraz ich szlifowania. Podczas tych czynności glazurnik bezwzględnie powinien mieć na sobie maskę, W przeciwnym razie może nabawić się chorób układu oddechowego.

Kolejnym niebezpieczeństwem, które może powodować urazy jest kontakt z narzędziami elektrycznymi. Przez to glazurnik narażony jest na hałas i wibracje. Narzędzia te to głównie piły, noże, młoty itd. W wielu przypadkach glazurnik musi posłużyć się też rusztowaniem. Nie do każdego bowiem miejsca łatwo jest dojść przy użyciu drabin.  To wiąże się z zagrożeniami upadku z wysokości. Jednak zachowanie zasad bhp znacznie ogranicza prawdopodobieństwo wystąpienia takiego upadku.

 

Choroby jakie pociąga za sobą ten zawód to przede wszystkim zapalenie skóry, alergie na różnego rodzaju substancje chemiczne, choroby układu oddechowego, w tych zapalenie oskrzeli. Ponadto również choroby kładu nerwowego oraz choroby reumatyczne i żylaki.

 

Warunki pracy

Glazurnik zwykle pracuje w niewielkiej ekipie. Jednak może być to również praca całkowicie samodzielna. Kontakt z ludźmi jest tu ograniczony. Poza rozmowami ze współpracownikami glazurnik może mieć kontakt z klientem w celu uzgodnienia warunków prowadzenia prac. Rzadko też może dojść tu do konfliktów, więc pod tym względem jest to zawód dosyć bezpieczny.

Praca glazurnika na etacie to zwykle 6-9 godzin pracy dziennie. Wyklucza się tu niedziele i święta.Pracę na elewacjach często warunkuje pogoda, jednak jak już wspominaliśmy praca prowadzona jest głównie wewnątrz budynku.

Mając swoja firmę ilość godzin z reguły zwiększa się do 12. Pociąga to jednak jednocześnie możliwość zarobienia większych pieniędzy.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com