fbpx
Aplikacja
Uprawnienia budowlane

Izolacja bez skuwania płytek

Hydroizolacja

Do tej pory izolacja balkonu lub tarasu wiązała się nieuchronnie z koniecznością skuwania płytek. Tylko tak możliwe było dostanie się pod ich warstwę i zabezpieczenie hydroizolacyjne. Teraz, dzięki nowoczesnej technologii możemy wykonać hydroizolację bez konieczności skuwania płytek. W tym celu używa się powłoki uszczelniającej, która nakładana jest na ich powierzchnię. Czy to rozwiązanie skuteczne i czy niesie za sobą jakiekolwiek problemy? Sprawdźmy, jak się za to zabrać. (uprawnienia budowlane kontakt)

Izolacja bez skuwania płytek
Izolacja bez skuwania płytek

Podamy Wam przykład

Jako przykład, który najlepiej zobrazuje wykonanie hydroizolacji chcielibyśmy podać dom z lat 80. Przyjmijmy, że albo my, albo nasza rodzina czy znajomi kupili właśnie taki dom. Oczywiście ze względu na to, że jest on dość stary, odświeżenia wymaga elewacja. Należy podkreślić, że ogólnie dom ma bardzo dobry stan techniczny. Jednak zauważamy, że wyłożona płytkami rynienka wzdłuż krawędzi tarasu na piętrze przecieka. Nie jest to najczęściej zauważalne od razu, jednak po jakimś czasie i najczęściej po deszczu. (uprawnienia budowlane 2022) Nie da się więc jednoznacznie określić jednego miejsca, przez które przecieka woda. Aby jednak nie skuwać płytek postanowiono w tym celu zastosować nowoczesną hydroizolację powierzchniową Hyperdesmo-T. Hydroizolacja powierzchniowa ma za zadanie stworzenie powłoki, która będzie bezbarwna i wodoszczelna. Do jej głównych właściwości możemy zaliczyć również to, że jest niezwykle plastyczna, odporna na warunki atmosferyczne i na działanie promieniowania UV. Dzięki temu mamy do czynienia z membraną, która daje nam gwarancję, że będzie działać w sposób odpowiedni i przez wiele długich lat.

Krok po kroku do celu

Jeżeli chcemy samodzielnie wykonać tego typu hydroizolację w pierwszej kolejności powinniśmy odpowiednio przygotować podłoże. Może ona wymagać jedynie odkurzenia lub naprawdę porządnego czyszczenia. (uprawnienia budowlane program) Tak przygotowane podłoże powinniśmy spłukać wodą i dać jej czas na wyschnięcie. Nie bez znaczenia pozostaje w tym przypadku pogoda, ponieważ nie należy wykonywać hydroizolacji podczas deszczu. Mogłoby to spowodować jej zmycie. Producenci najczęściej decydują się na jej wykonanie, gdy temperatura powietrza i samego podłoża wynosi od +5 do +250C. Drugi krok to nałożenie preparatu gruntującego PRIMER-T. Minimalne zużycie to około 0,1-0,2 l/m2. Jeżeli warstwa gruntująca wyschnie, wówczas możliwe jest nałożenie pierwszej warstwy HYPERDESMO-T. Minimalne zużycie preparatu w tym przypadku to 0,8 l/m2. Ważne jest, by nałożyć dwie warstwy, oczywiście z odpowiednią czasową przerwą, która powinna wynosić minimum 6 godzin. Czy jest to trudne zadanie? Niekoniecznie, natomiast wymaga dużej dokładności i czasu oraz cierpliwości. Nie jest to proces krótkotrwały, więc jeżeli chcemy, by wdrożone rozwiązanie posłużyło nam wiele lat, powinniśmy bardzo się do tego przyłożyć.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Telefon wskazujący poradnik dla egzaminu na uprawnienia budowlane
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com