fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Hydroizolacja

Wielu z nas zastanawia się, czym zaizolować przeciekający taras lub balkon, żeby nie musieć skuwać płytek? Jest na to sposób! Można nałożyć bezbarwną powłokę uszczelniającą bezpośrednio na konkretną powierzchnię. Zobacz, jak sobie z tym poradzić., (uprawnienia budowlane kontakt)

Izolacja bez skuwania płytek
Izolacja bez skuwania płytek

Podamy Wam przykład

Nasi inwestorzy kupili dom z lat 80. Elewacja wymaga zdecydowanie odświeżenia, odmalowania balustrady. Dom jest jednak w dobrym stanie technicznym i w ciągu kilku lat nie jest w nim planowany większy remont. Niestety, po ulewach okazało się, że wyłożona płytkami rynienka wzdłuż krawędzi tarasu na piętrze, w jednym miejscu przecieka. (uprawnienia budowlane 2022) W tego typu konstrukcjach trudno jest więc ustalić dokładne miejsce nieszczelności, bo woda migruje przez fugi i beton płyt tarasu. Aby uniknąć skuwania płytek, inwestorzy zdecydowali się zastosować nowoczesną hydroizolację powierzchniową Hyperdesmo-T. Tworzy ona bezbarwną, wodoszczelną powłokę, która mostkuje rysy, a dodatkowo jest wysokoplastyczną i odporna na promieniowanie UV, mróz, upał, a także chemiczne środki czyszczące. Taka membrana jest bardzo trwała i na pewno w pełni spełni swoje zadanie przez kilka sezonów, aż do konieczności przeprowadzenia poważniejszego remontu budynku.

Krok po kroku do celu

Co zrobić najpierw? Po pierwsze – podłoże trzeba odkurzyć i w zależności od struktury, czy jest porowata lub gładka, porządnie wyszorować szczotką lub umyć wilgotną szmatką z dodatkiem detergentu. (uprawnienia budowlane program) Pozwala to na usunięcie pyłu oraz tłuste zanieczyszczeń, a następnie całość należy przemyć czystą wodą, najlepiej myjką wysokociśnieniową i zaczekać aż spokojnie wyschnie. Prace należy zaplanować w okienku pogodowym w taki sposób, żeby świeżej izolacji nie zmył deszcz. Zalecana temperatura powietrza i podłoża do tego typu działań to od +5 do +250C. Drugi krok to nałożenie preparatu gruntującego PRIMER-T. Grunt intensywnie wciera się w płytki i w fugi, jednynie przy pomocy czystej ściereczki, oczywiście najlepiej sprawdza się pielucha tetrowa. Minimalne zużycie to około 0,1-0,2 l/m2. Następnie po wyschnięciu warstwy gruntującej, a trwa to od 10-15 minut, od razu nakłada się pierwszą warstwę HYPERDESMO-T. Ważne jest, żeby odpowiednio nasycić podłoże, więc minimalne zużycie preparatu to 0,8 l/m2. Produkt nakłada się dwukrotnie, przy tym każdą warstwę dokładnie rozprowadzając przy pomocy wałka z krótkim włosiem. W zależności od warunków, które panują, pomiędzy nakładaniem pierwszej i drugiej warstwy należy odczekać około 6 godzin, ale z pewnością nie więcej niż 24 godziny. Jeśli z jakiegoś powodu trwa to dłużej, należy ponownie aktywować daną powierzchnię gruntem PRIMER-T. PRIMER–T i HYPERDESMO-T są produktami firmy ALCHIMICA. Dostępne są u wielu lokalnych dystrybutorów. Warto podkreślić, że producent oferuje możliwość rozsądnego konfekcjonowania, co znacznie ułatwia prace hydroizolacyjne. Działajmy więc już teraz!

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.