fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Iniekcja geopolimerowa przy osiadaniu fundamentów w przedsiębiorstwach

Kluczową właściwością geopolimerów jest to, że mają one dobry czas reakcji. Jest to szybkość, z jaką geopolimerowy materiał otrzymuje nośne właściwości w związku z polimeryzacją. To oznacza, że podany w czasie iniekcji materiał uzyskuje aż w 90 do 95% swojej wytrzymałości, w czasie jaki wynosi około 90 sekund. W czasie przeprowadzania prac obiekt może normalnie funkcjonować bez pojawienia się przestojów czy negatywnych wpływów na finansowy wynik. Chcąc porównać całkowite koszty należy zadać sobie pytanie, czy pojawiający się problem związany z osiadaniem oraz wpływem tego na działalność można rozwiązać poprzez wczesne interweniowanie oraz naprawienie obiektu.  (uprawnienia budowlane cennik) 

Dokonanie wyboru odpowiedniej naprawczej metody może bardzo istotnie wpłynąć na zminimalizowanie kosztów całościowych remontu. W ten sposób ograniczy się je do minimum bez wywierania wpływu na działalność bieżącą oraz negatywnego wpływu na finansowe wyniki. Dokonując planowania budżetu na takie naprawy warto wziąć pod uwagę całkowite koszty, czyli również koszty pośrednie, które wiążą się z produkcyjnymi przestojami, straconymi zamówieniami czy z ewentualnymi umownymi karami.  (uprawnienia budowlane program) 

Iniekcja geopolimerowa przy osiadaniu fundamentów w przedsiębiorstwach
Iniekcja geopolimerowa przy osiadaniu fundamentów w przedsiębiorstwach

Obiekty o typie Small Business Units

Wszystkie zalety geopolimerowych iniekcji sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla obiektów Small Business Units. Tego rodzaju obiekty są zwykle niewielkie i mają charakter przemysłowo – magazynowy. Posiadają one część reprezentacyjną albo biurową o typie show-room. Lokalizuje się je przeważnie w mieście, w biznesowych dzielnicach, gdzie komunikacyjne połączenia są dogodne. Zastosowanie geopolimerowej iniekcji w takich budynkach miało miejsce przykładowo w Warszawie. W związku z najemcami powierzchni roboty musiały zostać przeprowadzone szybko oraz przy minimalnym poziomie zakłóceń. Z tego też względu osoba zarządzająca nieruchomością zdecydowała się na zastosowanie geopolimerowej iniekcji. (uprawnienia budowlane segregator)   

Iniekcja geopolimerowa w fabryce samochodowych foteli

Na terenie fabryki foteli samochodowych w Świebodzinie w firmie Adient Poland Sp. z o.o. dokonano rozbudowy produkcyjnej hali. Podczas przeprowadzania prac inwestycyjnych okazało się, że gruntowe warunki pod stworzonymi stropami są w dużo gorszym stanie, niż wynikało to z dokumentacji pierwotnej. Kiedy w związku z tym klient podjąłby decyzję o wykorzystaniu tradycyjnych metod do wzmacniania gruntu mogłoby to prowadzić do dwojakich negatywnych skutków. Po pierwsze harmonogram prac miałby przynajmniej miesięczne opóźnienie, czyli opóźnienie objęłoby również produkcję, dostawę zleceń itp. Wykopowa metoda oraz palowanie tradycyjne mogłoby spowodować osłabienie budynku fabryki. (uprawnienia budowlane 2023)  

Zastosowanie geopolimerowej iniekcji w Warszawie

W Warszawie przy ulicy Marywilskiej zrealizowano w biurowo – magazynowym budynku prace z zastosowaniem iniekcji geopolimerowej. Prace miały na celu wzmocnić posadowienie oraz wypoziomować budynek. W związku z najemcami powierzchni głównym wykonawczym kryterium był czas związany z naprawą, który musiał być szybki. Zakłócenia w pracy obiektu musiały być niewielkie, tak samo jak stopień uciążliwości dla najemców. Czas przeprowadzonych prac razem z mobilizacją oraz demobilizacją wynosił 2 dni robocze.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com