fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Egzamin pisemny na uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej

Ważnym aspektem jest to, że ww. egzamin nieco różni się od pozostałych. Istotnie, ie przeprowadza go izba inżynierów, lecz izba architektów. W tym celu sporządza się Regulamin Postępowania Kwalifikacyjnego, w którym określony jest przebieg oraz zakres egzaminu (egzamin na uprawnienia budowlane). Opierając się na właściwych przepisach Komisja Kwalifikacyjne Izby Architektów Rzeczpospolitej Polskiej przygotowuje egzamin pisemny.

Egzamin pisemny na uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej

Jak wygląda egzamin?

Z pewnością dobrze jest zapoznać się przed egzaminem z bazą pytań, która jest publikowana na stronie internetowej izby. Istotnie, znajdziemy tak również aktualne akty prawne oraz normy, które są wymagane do egzaminu. Jeżeli chodzi o sam egzamin pisemny, to ma on formę testu jednokrotnego wyboru (więcej ciekawostek znajdziesz na naszym blogu). Oczywiście zdający nie mogą używać urządzeń elektronicznych ani porozumiewać się ze sobą. Pamiętajmy, że tzw. ściąganie jest kategorycznie zabronione.

Z ilu pytań składa się test?

Osoba, która zdaje egzamin na uprawnienia budowlane w ww. specjalności dostaje arkusz z 60 pytaniami. 6 z nich weryfikuje wiedzę kandydata dotyczącą Kodeksu postępowania administracyjnego (akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane). 12 pytań związanych jest z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy w trakcie wykonywania prac budowlanych. Z kolei 42 pytania obejmują zakres przepisów wykonawczych oraz ustaw związanych ze specjalnością architektoniczną.

Jak długo trwa egzamin?

Oczywiście właściwe przygotowanie się do egzaminu pozwoli sprawnie odpowiedzieć na zawarte w teście pytania. Kandydat na napisanie egzaminu ma 90 pytań. Aby zdać należy udzielić prawidłowych odpowiedzi na 45 pytań, czyli uzyskać 75%. Ważnym aspektem jest to, że testy sprawdza się zaraz po zakończeniu egzaminu (program na uprawnienia budowlane). W związku z tym kandydaci nie muszą długo czekać na wynik. Każdy, kto zdał część pisemną może podejść do egzaminu ustnego. Jeśli natomiast ktoś nie zdał, a chce napisać egzamin poprawkowy musi ponownie wnieść całą kwotę za egzamin. Natomiast w przypadku negatywnej oceny z egzaminu ustnego – wpłaca się tylko część kwoty. Wówczas egzamin pisemny zachowuje ważność.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.