fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Nowoczesne rusztowania

Nie da się ukryć, że obecnie największą popularnością wśród kupujących cieszy się rusztowanie warszawskie. Choć jest duży wybór, to jednak wielu stawia właśnie na proste rozwiązania. Jednym z nich jest właśnie rusztowanie warszawskie, które widnieje na niejednym placu budowy. Sprawdźmy, czym się charakteryzuje ten rodzaj rusztowania. (uprawnienia budowlane program) 

Czym jest rusztowanie warszawskie?

Konstrukcja

Rusztowanie warszawskie to najprościej ujmując rusztowanie proste i szczególnie łatwe w montażu. Z jego konstrukcją z pewnością nie będzie miała problemu żadna osoba. Nie da się ukryć, że właściwie trudno, aby ktokolwiek miał z nim konstrukcyjny problem. Rusztowanie warszawskie składa się ze szkieletu. Podstawę stanowi rama, która ma około 70 cm wysokości. Rama ta składa się z pionowych rur, które mają średnicę około 35 cm. Rury te są ze sobą połączone za pomocą poziomych rur, mających około 1,5 m. Aby takie rusztowanie można było wzmocnić, stosuje się w tym celu dwie poprzeczki, które są wykonane z ocynkowanej stali. Nie każde rusztowanie warszawskie jest wykonane ze stali, ponieważ dopuszcza się do użytku także rusztowania aluminiowe. Jako szczególny element rusztowania wyróżnia się połówki, a więc ramki, które mają mniejsze wymiary. Zazwyczaj oscylują one w granicach około 70 cm wysokości i około 82 cm szerokości. Połówki również wykonane są ze stali lub aluminium oraz także się je wzmacnia za pomocą jednej poprzeczki. Można także do tak skonstruowanego zestawu montażowego dokupić schody aluminiowe.   (uprawnienia budowlane segregator)  

Elementy

Trzeba podkreślić, że ten typ rusztowań charakteryzuje się wieloma elementami. Rusztowania te znajdują swoje zastosowania przede wszystkim w budownictwie, a szczególnie w pracach takich jak murarskie, tynkarskie oraz montażowe. Mogą ułatwiać także proces malowania. Jeżeli chodzi o wysokość takiego rusztowania to może ono sięgać maksymalnie 5 m wysokości bez kotwienia i około 8 m z kotwieniem. Dodatkowymi elementami rusztowań warszawskich są m.in. robocze podesty. Jest on zbudowany z ram stalowych, sklejek antypoślizgowych oraz stali ocynkowanej. Dobrze wykonany podest zapewni bezpieczeństwo wykonywania pracy. Cena takiego podestu kształtuje się w granicach 150 zł. Innym elementem jest stopa regulacyjna lub podstawa. Stopa regulacyjna ma za zadanie regulować wysokość rusztowania i tym samym zapewniać bezpieczeństwo pracownikom na niej pracującym. Podstawa natomiast gwarantuje stabilność całej konstrukcji. Cena jednego i drugiego elementu waha się od 50 do 80 zł. Ważne jest także, by zaopatrzyć się w przekątne stężenia. Mają one za zadanie stabilizować całą wieżę. Innymi dodatkami, w które warto się zaopatrzyć są: burty przypodłogowe, poręcze oraz balustrady ochronne. Wszystkie elementy odpowiedzialne są za zapewnienie bezpieczeństwa. (uprawnienia budowlane 2022) 

Wady i zalety

Wśród zalet rusztowań warszawskich wyróżnić możemy:

  • mnogość wykorzystania
  • wykorzystanie ich na zewnątrz i wewnątrz budynku
  • łatwy montaż – całość montuje się bez śrub, a niezbędne są tylko złącza czopowe
  • szybkość montażu
  • brak konieczności przygotowywania dużej ilości miejsca do jego składowania
  • niska cena
  • wytrzymałość na duże obciążenia.

Jeżeli chodzi o wady rusztowań warszawskich możemy wyróżnić:   (uprawnienia budowlane kontakt) 

  • mała wysokość robocza
  • ograniczenia w pracy z tego typu rusztowaniami na wysokościach
  • problemy z dostosowaniem się do podłoża
  • konieczność utwardzenia gruntu pod rusztowanie warszawskie
  • brak certyfikatów i atestów potwierdzających bezpieczeństwo ich stosowania. (uprawnienia budowlane cennik)
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com