Co to jest termoizolacja domu?
Odpowiednia termoizolacja jest bardzo ważna. Jeśli wykonuje się ją właściwie, za pomocą odpowiednich materiałów, nasze koszty związane z ogrzewaniem domu, zwłaszcza zimą są mniejsze. Jest to więc element wpływający na ekonomię i zarządzanie budżetem domowym. Wiąże się ona więc z niższymi rachunkami za ogrzewanie, a także lepszymi warunkami użytkowania budynku. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)
Termoizolacja domu
W przypadku termoizolacji domu trzeba zachować odpowiednią kolejność, najpierw wykonuje się docieplenia, a później modernizację systemu grzewczego.
Domy, które już są ocieplane, a chcemy je ocieplić, warto zainwestować w odpowiednie materiały izolacyjne, ponieważ niestety ale wcześniejsze metody termoizolacyjne nie do końca dawały dobre efekty. Nakłada się więc ocieplenie na istniejącą już warstwę ,w takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy specjalisty, który oceni stan płyt styropianowych czy z wełny mineralnej, ich przyczepność i jakość warstwy tynkarskiej na elewacji. Po tych czynnościach ustala się w jaki sposób będzie ocieplana dana powierzchnia. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)
Po dokonaniu ocieplenia elewacji, trzeba ułożyć nową warstwę tynku. Najlepiej wybrać jakieś najlepsze produkty, które posiadają wysokie parametry. Bardzo dobre efekty osiągane się wykańczając elewację tynkiem silikonowym, w których wykorzystuje spoiwa krzemoorganiczne, silikonowe i inne polimery. Tynk silikonowy jest ceniony między innymi za samoczyszczenie. Polega ono na tym, że deszcz samoczynnie spłukuje brud z elewacji, jest ona bardziej odporna na wszelkiego typu zabrudzenia. Powłoki silikonowe charakteryzują się również para przepuszczalnością, elastycznością, a także niską nasiąkliwością. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)
Nowoczesne tynki silikonowe posiadają różne wersje np.baranek, czy kornik, które zostały wzbogacone specjalnie dobranymi składnikami i wzmocnione techniką Double Dry.
Tutaj stosuje się podwójny mechanizm ochrony, czyli wysychają one znacznie szybciej dzięki znakomitej paro przepuszczalności, a także są odporne na wchłanianie wody. Technologia ta pozwala zachować suchą powierzchnię elewacji, a jeśli są większe opady, zapewnia szybkie odparowywanie wody, wilgoci z warstwy tynku. W przypadku zawilgocenia głębszych partii warstw ważna jest właśnie zdolność szybkiego odparowania wilgoci na zewnątrz bez jakichkolwiek uszkodzeń warstwy wierzchniej. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)