Budowanie domów z drewna
Za pomocą prefabrykowanych elementów drewnianych konstrukcji oszczędza się przede wszystkim czas, jaki jest potrzebny na wytworzenie szalunków, docinanie elementów czy na murowanie ścian. Prefabrykaty upraszczają także wiele innych budowlanych prac. Nie mamy do czynienia z technologicznymi przerwami, czy ze zmiennymi warunkami pogodowymi. Pora roku za oknem nie wpływa w żaden sposób na montażowe prace. To powoduje, że czas związany z budową nie ulegnie wydłużeniu, z nieprzewidzianych powodów. Szukając dodatkowych oszczędności, warto przyjrzeć się technologii związanej z prefabrykacją drewnianych szkieletów. Wymaga ona stosowania lżejszych i tańszych rodzajów fundamentów. (uprawnienia budowlane)
Wybór odpowiedniej technologii
Wybierając odpowiednią technologię podczas budowy domu trzeba przyjrzeć się temu, jak przegrody zewnętrzne w budynku będą niwelować ucieczkę ciepła z wnętrza budynku. (uprawnienia budowlane 2022) Przy budowie prefabrykowanych szkieletowych domów wymagane są ściany, które będą posiadać mniejszą grubość, niż w przypadku zastosowania murowanej technologii. Cieńsze ściany nie spowodują jednak gorszych cieplnych parametrów, wręcz przeciwnie. Będą one kształtować się na bardzo dobrym poziomie. Na ciepłość ścian wpływa grubość zastosowanego termoizolacyjnego materiału. W prefabrykowanych domach konstrukcja w całości wykonana jest z termoizolacyjnych rodzajów materiałów. Materiały te z kolei powstają z drzewnych włókien, które cechują się dobrymi parametrami cieplnej przewodności. Tego rodzaju dom będzie z pewnością tańszy pod względem eksploatacji. Ma to związek z ponoszeniem mniejszych nakładów związanych na energię, jaka jest niezbędna do jego ochłodzenia latem i ogrzewania zimą. (uprawnienia budowlane kontakt)
Komfort cieplny budynku
Dokonanie odpowiedniego wyboru technologii do budowy domu jest długofalową decyzją, której skutkiem jest zapewnienie cieplnego komfortu oraz dobrego samopoczucia domownikom. Drewno to nie tylko materiał, który bardzo dobrze poddaje się prefabrykacji. Ma ono bardzo dobry wpływ na organizm człowieka, niż inne budowlane materiały ze sztucznego tworzywa. Proces prefabrykacji powoduje zachowanie wszystkich walorów surowca naturalnego, co sprzyja zdrowiu użytkowników. Budynek wykonany z drewna powoduje, że w środku panuje dobry mikroklimat, a wilgotność kształtuje się na optymalnym poziomie. Taki dom jest także energooszczędny, co z pewnością stanowi jego ogromną zaletę. (uprawnienia budowlane program)
Fabryczne elementy przyśpieszają montaż
Prefabrykaty, jakie przygotowuje się w ramach konkretnego projektu mają dokładność wynoszącą do 1 mm. Na budowie po dostarczeniu takich gotowych elementów nie ma potrzeby nic docinać ani poprawiać. Każdy z modułów pasuje do siebie idealnie. Na budowie wystarczy je tylko odpowiednio zamontować. Precyzja zachowywana w zakładzie prefabrykacyjnym powoduje, że ryzyko związane z popełnieniem błędów jest zminimalizowane. Na budowie takie błędy są trudne do uniknięcia. Wytwarzanie w zakładzie elementów daje dużo więcej możliwości, niż w przypadku elementów, które wykonuje się na budowie ręcznie. Takie zastosowanie technologii podczas budowy domu jest warte uwagi, i z pewnością przyniesie wiele korzyści. (segregator egzamin ustny uprawnienia)