fbpx
Aplikacja
Uprawnienia budowlane

Budowa domku letniskowego

Osoby mieszkające bardzo często w miastach starają się posiadać własną działkę, gdzie będą mogły uprawiać warzywa, owoce, spędzać rekreacyjnie czas i bardzo często decydują się również na budowę domków letniskowych. Chętnie wiele osób wyjeżdża do takich domków podczas weekendów. Jest to dla nich odskocznia od życia codziennego i pracy, pozwala na wypoczynek i spędzanie wolnego czasu w innym otoczeniu niż codziennie. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

W przypadku budowy domku letniskowego nie jest wymagane wcześniejsze uzyskanie pozwolenia na budowę, jednakże budowanie bez pozwolenia uzyskuje się w sytuacji, gdy nasz planowany domek letniskowy, czyli budynek rekreacji indywidualnej musi być budynkiem wolnostojącym oraz parterowym. Kolejną przesłanką jest to, iż liczba takich obiektów na działce nie może przekraczać jednego na każde 500 m2 powierzchni działki oraz kolejna przesłanka powierzchnia zabudowy nie może przekraczać 35 m 2.

Parterowy budynek gospodarczy musi mieć tylko parter, jeżeli wybudowany na działce obiekt budowlany posiada oprócz parteru jeszcze poddasze użytkowe, jest traktowany jako budynek dwukondygnacyjny. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Należy pamiętać, iż budynek który przystosowany jest do całorocznego użytkowania przez ustawodawcę, określany jest jako budynek mieszkalny. Należy więc odróżniać dwa pojęcia domek letniskowy, a całoroczny budynek mieszkalny, ponieważ obowiązują tutaj inne formalności oraz wymagania wynikające z przepisów prawa budowlanego. (testy uprawnienia architektoniczne)

Domek letniskowy może, nie musi mieć wszystkich instalacji, jak dom jednorodzinny, nie musi mieć osobnej sypialni. Inwestorzy chętnie wybierają małe domki, w których można spędzić wakacyjny urlop czy weekendy. Jest to tania inwestycja i możemy szybko ją zrealizować. Domki rekreacyjne można podzielić na sezonowe, lotniskowe oraz przystosowane do użytku całorocznego. Różnią  się one przede wszystkim wymogami technicznymi, w przypadku domów całorocznych muszą one spełniać warunki i wytyczne, jak w przypadku tradycyjnych domów. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Telefon wskazujący poradnik dla egzaminu na uprawnienia budowlane
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com