fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Oczywiście zakres praktyki musi być kompatybilny z tematyką specjalności uprawnień budowlanych, o które ubiega się kandydat. Istotnie, określają to obowiązujące przepisy (program na uprawnienia budowlane w wersji android). Znajduje się w nich zapis dotyczący bezpośredniego uczestniczenia w różnych zadaniach podczas odbywania praktyki zawodowej. I tak praktykant zobowiązany jest do pełnienia funkcji technicznej na budowie lub uczestniczeniu w pracach projektowych. Ważnym aspektem jest to, że nie wszystkie stanowiska pracy mieszczą się w tej definicji. W związku z tym rodzaj angażu wpisanego do umowy musi być przemyślany.

czynności realizowane podczas praktyki zawodowej

Jak określa się czas pracy?

Z pewnością powyższe zagadnienie nurtuje wszystkich praktykantów. Otóż czas pracy określa się w tygodniach. Tutaj każdy tydzień liczy pięć dni (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów). Niestety pojawiające się w trakcie praktyki święta wolne od pracy lub długie weekendy nie są zaliczane do tygodnia pracy. Godnym uwagi jest fakt, że mimo wszystko niektóre komisje uznają wszystkie dni przepracowane przez kandydata. Wówczas dzieli się je na tygodnie. Dzięki temu praktyka nie wydłuża się dodatkowo czasu trwania praktyki.

Rodzaj umowy

Rozpoczynając praktykę na uprawnienia budowlane konieczne jest podpisanie umowy. Jednak nie jest istotne, jaki rodzaj umowy podpisze z nami firma. Istotnie, może być to umowa o pracę lub inna umowa cywilnoprawna (program z aktami na uprawnienia budowlane). Trzeba natomiast pamiętać, że w przypadku pracy na pół etatu lub innej niż cały etat, konieczne jest sprawdzenie, jakie stanowisko w tej sprawie ma dana komisja. Poza tym przygotujmy się na to, że w trakcie postępowania kwalifikacyjnego uznaje się tylko te prace, w których kandydat bezpośrednio uczestniczył. Zdobyta wiedza może okazać się niezbędna podczas egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane.

Weryfikacja praktyki zawodowej

Istotnie, w gestii Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej leży sprawdzenie, czy praktykant faktycznie uczestniczył w procesie konkretnych prac. Dlatego też w toku postępowania kwalifikacyjnego może zadawać różne, często szczegółowe pytania. W związku z tym w zestawieniu zbiorczym należy wpisać prawdę, czyli obiekty lub zadania, w których brało się udział (program jednolite akty prawne na egzamin uprawnienia). Tylko wtedy nie musimy obawiać się przykrych konsekwencji związanych z zamieszczeniem w zestawieniu nieprawdziwych informacji.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com