fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Instalacja elektryczna w domu

Co raz częściej możemy się spotkać z różnego rodzaju urządzeniami elektronicznymi zintegrowanymi z domem. Mowa o urządzeniach pokroju świateł regulowanych za pomocą aplikacji w telefonie, kamerach zamontowanych przy drzwiach wejściowych, wysyłających na bieżąco nagrania, chroniąc nas w ten sposób przed włamywaczami pod naszą nieobecność. W raz z rosnącą dostępnością, takie rozwiązania zdobywają swoją popularność. Rdzeniem takiego systemu jest centrala sterująca, analizująca napływające do niej informacje, pochodzące z mnogich czujników zamontowanych w domu lub w jego otoczeniu (czujniki te mogą na przykład wykrywać dym i zapobiegać pożarowi, lub też wykrywać ruch w wyżej wspomnianych kamerach, a następnie wysyłać nam powiadomienie o prawdopodobnym zagrożeniu, wraz z próbką nagrania). To co sprawia, że nazywamy tego typu systemy „inteligentnymi” to to w jaki sposób są one powiązane ze sobą. W przypadku wykrycia próby włamania, system jest w stanie zlecić dostosowanie zamków, okien, czy oświetlenia do sytuacji. Możliwe jest nawet automatyczne poinformowanie firmy monitoringowej o próbie włamania, co w znacznym stopniu redukuje czas reakcji i pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo tego domu. (uprawnienia-budowlane.com)

Czujniki stosowane w domu

Instalacja czujniki w domu

Dla naszego bezpieczeństwa, najistotniejszymi zmysłami inteligentnego systemu domu są :

Kontaktrony- umieszcza się ją na drzwiach i oknach. Na ościeżnicy – część stykową, a na oknie lub drzwiach – magnes. Między magnesem i stykiem występuje pole elektromagnetyczne. Jeśli zostanie ono przerwane (podczas otwierania drzwi, okna), czujnik wyśle sygnał uruchamiający alarm.
Czujnik zbicia szyby- potrafi z odległości 15 m wykryć i rozróżnić odgłos tłuczonego szkła. Można ją zamontować bezpośrednio na ramie okna.
Czujnik wstrząsu– montowany na oknach lub drzwiach. Reaguje na siłowe próby otwarcia.
Czujnik dymu– podniesie alarm, jeżeli stężenie dymu w budynku stanie się alarmującą wysokie. Pozwoli więc jak najszybciej zareagować na pożar.
Czujnik zalania– zareaguje, gdy na podłodze w kuchni, pralni bądź łazience wykryje wodę.
Czujnik deszczu- zamknie okna tuż przed ulewą. (uprawnienia architektoniczne)
Czujnik wiatru- zleci złożenie markiz, kiedy rozpęta się wichura.

Czujniki stosowane w domu

W przypadku niektórych z czujników możliwa jest ręczna ich instalacja, jednak zaleca się powierzenie tego zadania specjalistom, którzy odpowiednio zsynchronizują ze sobą poszczególne komponenty systemu. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest jego modularność, w przypadku kiedy uznamy na przykład, że nie potrzebujemy systemu wykrywając i dostosowującego się do opadów atmosferycznych, możliwe jest zupełne zrezygnowanie z niego, lub zamienienie go na inny interesujący nas czujnik.

https://uprawnienia-budowlane.com/roznorodne-rodzaje-oswietlenia-domowego/

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com