fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Korzyści naturalnej energii

Odnawialne źródła energii są coraz bardziej popularne. Najczęściej takie źródła energii są wykorzystywane w gospodarstwach domowych. Aby zwiększyć ich popularność rządy różnych krajów wprowadzają różnego rodzaju programy dofinansowania. Nie da się jednak ukryć, że jednak w ich wykorzystywaniu dużą rolę odgrywa ochrona środowiska i wszystkie procesy, które są z tym nieodłącznie powiązane. Wielu z nas miewa jednak wątpliwości, czy fotowoltaika jest rozwiązaniem opłacalnym. Sprawdźmy, czy to inwestycja warta swoich kosztów.  (uprawnienia budowlane kontakt)

Opłacalność fotowoltaiki

Czym jest?

Fotowoltaika to technologia mająca na celu przetwarzanie energii ze słońca i pozyskiwania w ten sposób prądu elektrycznego. Taka energia pozwoli na ogrzanie i zaopatrzenie w energię całego gospodarstwa domowego, w tym wszystkich sprzętów i wody. Jeżeli chodzi o koszty paneli fotowoltaicznych to nie należą one do najtańszy, ponieważ jeden panel może kosztować nawet sześć tysięcy złotych. Nie powinno nas to jednak bardzo przerażać, ponieważ ilość paneli, którą należy umieścić na dachu jest uzależniona od jego powierzchni. Dlatego mając mały dom z pewnością nie musimy narażać się na ogromne koszty. Ilość paneli fotowoltaicznych jest także uzależniona od ilości mieszkańców domu, na którym są umieszczone panele, a także od nasłonecznienia działki.   (uprawnienia budowlane 2022)

Opłacalność

Instalacje paneli fotowoltaicznych niewątpliwie są inwestycją. Nie da się ukryć, że nie jest to rozwiązanie tanie. Dlatego tak wiele rządów państw zdecydowało się na dofinansowanie chociaż części takiej inwestycji. Nie unikniemy jednak wkładu własnego, który musimy włożyć w taką instalację. Jeżeli chodzi o jednorazowy koszt montażu paneli fotowoltaicznych w domu jednorodzinnym to należy liczyć się z kosztem około 20 tysięcy złotych. Oczywiście jest to kwota w pełni uśredniona. Należy także mieć na uwadze, że choć jest to droga to jednak warta zaangażowania inwestycja. Przede wszystkim dlatego, że w perspektywie lat z całą dozą pewności nam się zwróci. Koszt 20 tysięcy złotych za instalację fotowoltaiki w domu możemy uśrednić przy założeniu, że dane gospodarstwo domowe zużywać będzie rocznie około 2500 kWh. Takie rozwiązanie powinno się zwracać około dziesięciu lat. Na całe szczęście dofinansowanie z programów rządowych pozwoli zmniejszyć kwotę inwestycji nawet o 40%, co z pewnością znacznie ułatwi jej instalację pod kątem finansowym. Instalacja fotowoltaiki zapewnia także status prosumenta, co oznacza, że konsument energii jest także jej twórcą. Ma to znaczenie w przypadku nadwyżki energii, która w razie swojego wystąpienia jest przekazywana do sieci energetycznej. Jeżeli chodzi o twórcę to może on w godzinach nocnych pobrać zmagazynowaną nadwyżkę w ilości 70-80%. W rozliczeniu miesięcznym więc wydatki są naprawdę minimalne.   (program egzaminu na uprawnienia)  

Czy warto?

Instalacja paneli słonecznych jest warta swojej ceny.  (uprawnienia budowlane program) Choć pierwsze korzyści z jej korzystania odczuwamy bardzo szybko, to jednak pieniądze w nią zainwestowane zwracać będą się dłużej. Jednak nie ma ryzyka, że taka inwestycja w ogóle się nie zwróci. Należy jednak pamiętać, że fotowoltaika jest to także działanie, które ma swój pozytywny wpływ na środowisko. Tego typu energia praktycznie w ogóle nie pozostawia po sobie żadnego śladu. Ekologiczna energia zmniejsza ślad węglowy gospodarstwa domowego. Co warto podkreślić to fakt, że w przypadku awarii sieci zapewnia ona samowystarczalność. Taka inwestycja w dłużej perspektywie jest bardzo opłacalna. Nie da się ukryć, że w dłuższej perspektywie taka inwestycja jest w pełni opłacalna, ale dodatkowo także przynosi duże oszczędności. Dlatego szczególnie polecamy takie rozwiązanie.   (segregator egzamin ustny uprawnienia) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com