fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Brak doświadczenia

Konstrukcje żelbetonowe są na tyle specyficzne, że wymagają nie tylko sporej wiedzy, ale i doświadczenia. Nie powinno się ich zlecać młodym inżynierom, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z tematem. Warto zadbać o to, aby żelbetonem zajmowały się wykwalifikowane osoby. Nie chodzi tutaj o dwudziestoletni staż pracy, ale o choćby rok czy dwa kontaktu z takimi rodzajami budowli. Jeśli niedoświadczony inżynier zostawiony jest sam sobie z żelbetonową konstrukcją, może niechcący przysporzyć wiele problemów.(program egzaminu na uprawnienia)

Do braku doświadczenia można również podpiąć brak należnych badań. Łączy się to ze złym badaniem próbek betonu. To może wpłynąć na stabilność i wytrzymałość całej konstrukcji.(uprawnienia budowlane 2022)

Żelbetonowa konstrukcja monolityczna – częste błędy
Żelbetonowa konstrukcja monolityczna – częste błędy

Proces realizacji

Na początku realizacji, zaraz za pozwoleniem na budowę, znajduje się kierownik. Ten otrzymuje wspomniane przed chwilą pozwolenie, dziennik budowy, projekt budowlany, projekt wykonawczy i projekt techniczny. To wszystko zapisane jest w Prawie budowlanym, które dokładne określa zakres prac i obowiązków. Już na tym poziomie mogą wystąpić błędy i są one najgorszymi możliwymi. Jeśli coś już w planach i projektach będzie nie tak, nie da się uniknąć problemów. Wszyscy późniejsi pracownicy będą powielać błędy, które powstały przez projektanta czy pracownika. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Niedoprecyzowane projekty

Jednym z najczęstszych problemów na poziomie projektowania jest złe sprawdzenie planów i projektów. Przede wszystkim chodzi o takie elementy jak: brak wyszczególnienia klas ekspozycji beton czy brak zestawień stali zbrojeniowych. Aby uniknąć takich problemów, powinno się dokładnie zweryfikować rysunki zbrojarskie i szalunkowe.(segregator egzamin ustny uprawnienia)

System szalunkowy

Ten błąd na swój sposób łączy się z niedoprecyzowanymi projektami. Kierownik budowy i projektant powinni opracować czas rozszalowań, stworzyć warunki podparć wtórnych stropów czy też przygotować projekt deskowań. To wszystko wpływa na późniejszą pracę pozostałych członków zespołu, którzy wszystkie swoje działania opierają na planach i projektach. (uprawnienia budowlane kontakt)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com