fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Niepożądani goście

Ptaki (a w szczególności gołębie w wielu dużych miastach) potrafią być prawdziwą zmorą posiadaczy balkonów. Zanieczyszczenia, gniazda oraz jaja składane w doniczkach z kwiatami często wręcz uniemożliwiają korzystanie z balkonu. W naszym artykule podpowiadamy więc, jakie są możliwe rozwiązania, by skutecznie odstraszać niechciane ptactwo zlatujące się na nasz balkon? Każdy, kto ma już dość uciążliwej obecności ptaków na swoim tarasie, powinien pomyśleć o czymś szczególnie skutecznym. Jedną z najprostszych metod zapobiegania zanieczyszczeniom oraz ochrony przed niepożądanymi wizytami jest siatka z polietylenu, jednak możliwości jest więcej. Poznajmy je. (uprawnienia budowlane)

Zabezpieczenie balkonu przed ptakami

Deawionizacja

Nie wiesz, czym jest deawionizacja, a masz problem z ptactwem brudzącym Twój parapet, balkon, elewację? Ptaki hałasują, natomiast pozostawiane przez nie odchody wydzielają niemiły zapach. Ptaki upatrzyły sobie właśnie Twój balkon, gzyms Twojego domu, jako doskonałe miejsce do gniazdowania? Poznaj – deawionizację, która jest dziedziną zajmującą się zabezpieczaniem poszczególnych obiektów przed ptakami. Ludzie starają się odstraszać nie tylko gołębie, jaskółki, czy też inne ptactwo miejskie. Zdarza się, że naszą elewację niszczy dzięcioł. Najlepszym sposobem na dzięcioła, które skutkować będzie odstraszeniem go to zastosowanie metody dźwiękowej i wizualnej naraz. Do odstraszania dzięciołów stosuje się podwieszane taśmy hologramowe, makiety ptaków drapieżnych, a także nawet balony podwieszone na elewacji. Jeśli zauważyłeś obecność gołębi na swoim balkonie czy parapecie możesz odjąć następujące kroki: (uprawnienia budowlane program)

  • nie pozwól, aby ich odchody gromadziły się – musisz je systematycznie usuwać. Dlaczego? Pozostawione odchody zachęcają gołębie do powracania dokładnie to samo miejsce. Pamiętaj, że odchody ptasie mogą zawierać bakterie chorobotwórcze. Czyść swój balkon bądź parapet w rękawiczkach.
  • na początek należy spryskać parapet bądź balkon specjalnym odstraszającym preparatem chemicznym w postaci żelu albo sprayu. Jeden oprysk nie wystarczy, powinno się go powtarzać co kilka dni i po każdym deszczu.
  • jeśli to nie pomoże, to zadecyduj, co możesz zrobić, by skutecznie odstraszyć ptactwo (czy zamontować kolce, atrapę ptaka drapieżnego, siatkę, odstraszacz dźwiękowy.) (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Jaką siatkę wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów siatek, z których większość bardzo dobrze spełni swoją funkcję i zabezpieczy balkon przed ptakami. Często do tego celu wykorzystuje się siatki polietylenowe. Produkowane są one w różnego rodzaju kolorach (m.in. czarnym, piaskowym i zielonym), kupić można również wersje przezroczyste (przede wszystkim dla osób, którym zależy na tym, by siatka była jak najmniej widoczna) bądź klasyczne. Jeżeli w okolicy jest dużo małych ptaków, dobrze jest wybrać model z drobniejszymi otworami (np. oczku o wielkości 19mm x 19mm), w innych sytuacjach wystarczą typowo standardowe rozmiary (np. 50mm x 50mm).  (uprawnienia budowlane 2022) W przypadku zabezpieczenia balkonu nie tylko przed ptakami ale także np. dla kotów domowych (które mogłyby wypaść) stosuje się siatkę z mniejszymi oczkami, o większej grubości bądź wzmacnianą wplecionym drutem. Niektóre zwierzęta traktują ją jako zaproszenie do wspinaczki, musi więc ona prawidłowo utrzymać ich ciężar i być na tyle trwała, aby nie poddać się kocim pazurom i zębom. Przy większych osobnikach może być konieczne założenie siatki metalowej, która jest znacznie wytrzymalsza oraz nie poddaje się tego typu uszkodzeniom. Znacznie poważniejszym kłopotem może okazać się właśnie sam montaż siatki. Przy klasycznych, prostokątnych balkonach z jej zamocowaniem nie ma zazwyczaj żadnego problemu. Siatka nie wymaga montowania specjalnych prowadnic, a więc można ją założyć nawet bez wywiercenia jednej dziury (np. na teleskopowych prowadnicach oraz opaskach do kabli, nazywanych potocznie trytytkami lub zipami). Jednak posiadacze balkonów niestandardowych będą mieli znacznie więcej problemu z założeniem siatki, tym bardziej, że firmy zajmujące się takimi usługami niechętnie przyjmują właśnie tego typu zlecenia. Założenie zabezpieczenia na balkonie o innym kształcie (np. półokrągłym) będzie wymagało już odrobiny kreatywności. Można do tego wykorzystać np. rurki do wody z PVC-U, wkręty w formie haków i opaski do kabli. Przy ścianach budynku siatka mocowana jest do dwóch drewnianych listew (po jednej z każdej strony), do których wkręca się poszczególne haki. Ilość haków musi zostać dobrana tak, aby zapewnić odpowiednie napięcie siatki. Należy także zwrócić uwagę, by między ścianą a siatką nie powstały dziury, przez które może wlecieć ptak albo przecisnąć się kot.  (uprawnienia budowlane kontakt)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.