fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Jak przetrwać pożar?

Dzisiejsze czasy, oprócz wielu udogodnień cywilizacyjnych, są również obfite w różne katastrofy. Na co dzień słyszy się wiadomości o pożarach, powodziach, awariach elektrycznych, wypadkach chemicznych. Właśnie dlatego tak ważna jest świadomość czyhających na nas zagrożeń. Na takie sytuacje należy być zawsze przygotowanym. Zapewni to nam bezpieczeństwo funkcjonowania w życiu codziennym. (egzamin na uprawnienia budowlane)

Dzieci to szczególna grupa, którą należy uczulić przed zagrożeniami, jakie związane są z pogodą czy postępem technologicznym. Właśnie w tym celu ministerstwo edukacji wprowadziło przedmiot, na którym uczniowie mogą zapoznać się nie tylko z rodzajami katastrof, które mogą ich spotkać, ale również z postępowaniem w takich sytuacjach. Szczególną wagę nauczyciele przywiązują do zagadnienia pożaru. Tak naprawdę jest to jedna z najczęściej występujących sytuacji kryzysowych i zdecydowanie warto wiedzieć, jak należy wtedy postąpić.

Postępowanie na wypadek pożaru

Postępowanie na wypadek pożaru zamyka się w czterech najważniejszych krokach.

Pierwszym i najważniejszym z nich jest zabezpieczenie dróg oddechowych. Jest to tak ważne, ponieważ kiedy do naszych płuc dostanie się dym, możemy ulec omdleniu, a wtedy dalsza samodzielna ewakuacja nie będzie możliwa. (nauka do uprawnień budowlanych)

Drugą zasadą ewakuacji pożarowej, o której należy bezwzględnie pamiętać, jest niekorzystanie z windy. Nie można tego robić ze względu na to, że istnieje ryzyko zacięcia się i problemu wydostania się ze środka.

Trzecim krokiem w postępowaniu przeciwpożarowym jest odpowiednie poruszanie się w czasie ewakuacji. Droga ewakuacji powinna przebiegać przy samej ścianie. Dzięki temu uniknąć możemy ewentualnego zawalenia się na nas stropu bądź innych części konstrukcji budynku i przedmiotów znajdujących się w nim. (jak wygląda egzamin na uprawnienia budowlane)

Czwartą, ostatnią, ale równie ważną kwestią jest kategoryczne nieotwieranie okien. Dopływ powietrza zadziała na szalejący pożar jak płachta na byka. (uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com