fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wilgoć i woda

Co zrobić, kiedy w piwnicy pojawi się nieproszony gość pod postacią wilgoci, a co gorsza wody? Pierwsza myśl, pozbycie się wody, a co do wilgoci – szybkie osuszanie ścian. Często jednak problem się powtarza i to wielokrotnie, a samo osuszanie ścian w niczym nie pomaga. To działanie jedynie prewencyjne, natomiast właściwym postępowaniem w takim przypadku jest przede wszystkim znalezienie przyczyny. (uprawnienia budowlane kontakt)

Wilgoć w piwnicy

Błędy związane z wilgocią w piwnicy

Zasada jest jedna – jeśli czegoś nie umiemy, nie wiemy, w jaki sposób to powstało i jak to zwalczyć – zatrudnijmy specjalistę, który się na tym zna. Nie starajmy się na siłę naprawiać czegoś, o czym nie mamy pojęcia. Podobnie jest z wyborem odpowiedniego preparatu chemicznego, który mógłby w takiej sytuacji pomóc. Środków chemicznych jest dużo, jednak jaki najlepiej wybrać w stosunku do zaistniałej sytuacji wie tylko specjalista. Nie ma sensu męczyć się i używać różnych preparatów w nadziei, że którychś z nich zadziała, a jak nie to kupować kolejny i kolejny… a w konsekwencji żaden z nich nie pomaga uporać się z problemem. Jeżeli powodem wody w piwnicy są np. ulewne deszcze albo niewłaściwie szczelna instalacja wodno – kanalizacyjna to faktycznie, możemy sobie poradzić z tym sami, zlecając to innym bądź robiąc to sami. Często problem tkwi jedynie w pękniętej rurze, którą trzeba wymienić bądź samo wysuszenie pomieszczenia.(uprawnienia budowlane 2022)

Przypadkowe zalanie piwnicy

Kiedy dochodzi do zalania piwnicy? Zazwyczaj są to sytuacje, które spowodowane są: (uprawnienia budowlane program)

  • awarią instalacji wodno-kanalizacyjnej;
  • cofnięciem się ścieków z kanalizacji zbiorczej w czasie bardzo silnej ulewy;
  • zalaniem garażu, jeśli intensywność opadów przekroczy przepustowość odpływu przy wjeździe.

W pierwszej kolejności przy zalanej piwnicy jest wypompowanie wody. Następnie powinniśmy pomyśleć o naprawie instalacji i osuszeniu wszystkich murów. W takich sytuacjach wypompowujemy wodę, dokonujemy niezbędnych napraw instalacji oraz suszymy mury. (uprawnienia budowlane)

Woda z gruntu

Jeżeli nasza piwnica ma wilgotne ściany lub samą podłogę – problem tkwi przede wszystkim w wadliwej instalacji bądź po prostu instalacji nieskutecznej. Często bywa, że instalacja jest źle dostosowana do warunków, które panują w danym miejscu. Zbyt słaba izolacja to jedno, jednak potrzebna jest jeszcze woda. Możliwe są trzy warianty:

  • poziom (lustro) wody gruntowej sięga znacznie powyżej ław fundamentowych stale bądź okresowo, np. tylko w czasie wiosennych roztopów;
  • woda gruntowa nie podnosi się powyżej ław, ale ziemia jest tak wilgotna, że wilgoć przesiąka przez ściany piwnicy;(segregator egzamin ustny uprawnienia)
  • woda opadowa wnika w nadmiernej ilości w grunt w pobliżu fundamentów, ponieważ tam jego struktura jest bardziej przepuszczalna, gdyż została naruszona w wyniku wykonywania wykopów.
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com