Duże przestrzenie i duże okna
Na początek krótkie streszczenie o loftach, warto przecież wiedzieć, z czym mamy do czynienia. Lofty narodziły się mniej więcej w połowie XX wieku w nowojorskich dzielnicach przemysłowych. (uprawnienia budowlane) Wówczas przekształcano hale fabryczne i magazyny w pracownie i mieszkania. Dzięki dużym przestrzeniom i oknom można zaaranżować wiele oryginalnych koncepcji. Wyobraźmy sobie więc pięknie oświetlone przez naturalne światło pomieszczenie kuchenne, które w wieczorowych porach wzmacniane jest przez światło sztuczne, np. żarówki bądź proste lampy. Nie potrzeba bardzo atrakcyjnych dodatków, by podkreślić styl industrialny. Spróbujmy razem wprowadzić styl loftowy do naszej kuchni. (uprawnienia budowlane kontakt)
Nieszablonowe rozwiązania
Lofty należą do nieszablonowych rozwiązań głównie dlatego, że są zbudowane z wielu, ale tym samym starannie dobranych składników. Skład opiera się na wielu składnikach, jednak najbardziej popularne wykonywane są te z: betonu architektonicznego, stali, szkła i cegły. Każde z tych materiałów tworzy oryginalny kształt, kolor i fakturę, która jest nie do podrobienia. Styl loftowy to kontrasty, które łączą często chropowatość i gładkość, biel z czernią, surowość różnych materiałów z nowoczesnością i ciepłem przytulnych wnętrz. Charakteryzuje się on przede wszystkim ogromnymi oknami, których powinno być bardzo dużo. Podobnie sytuacja ma się z oświetleniem, którego odpowiednia ilość zapewni unikalny charakter Twojej kuchni. Rozproszone ciepło razem z promieniami słonecznymi dają piękne efekty.(uprawnienia budowlane 2022)
Kuchnia w stylu loft
Niezbędne dodatki w kuchni loftowej to z pewnością:
- surowe wykończenie
- stosowana kolorystyka
- dekoracje artystyczne
- powtarzalność odcieni, materiałów, struktur
- ciepły odcień drewna
- imitujące drewno płytki
- wykorzystanie betonu architektonicznego
- wykorzystanie materiałów budowlanych
- industrialne meble
- klasyczne odcienie bazowe
- odcienie szarości, biel i czerń jako wiodące kolory
- wiele barw – brak powtarzalności jednej z nich. (segregator egzamin ustny uprawnienia)
Sama aranżacja takiej kuchni nie jest szczególnie trudna. Musimy pamiętać, że styl loftowy to konkretne rozwiązania i reguły aranżacyjne, których niestosowanie nie stworzy odpowiedniego klimatu. Możemy więc śmiało zastosować różnego rodzaju materiały budowlane, np. blat kuchenny z betonu, który z pewnością będzie przyciągał uwagę. Ponadto kolory nie mogą się powtarzać nadmiernie, a także warto zastosować jeden kolor, który na tle innych będzie się zupełnie wyróżniał – np. drewniane meble w kolorze butelkowej zieleni. Surowe wykończenie w przypadku kuchni loftowej to podstawa. Zastanawiając się nad doborem opraw oświetleniowych, stawiaj na bardzo proste lampy. Nie powinny one mieć jakichkolwiek zdobień, które odciągałyby uwagę od surowości wnętrza. Najlepszymi materiałami, które możemy zastosować to surowce naturalne, czyli szkło, metal czy też drewno. Zastosowanie w oświetleniu odsłoniętych żarówek czy mnogość wiszących kabli będą wprost idealnie podkreślamy loftowy styl.