fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Jakie wykształcenie należy zdobyć, aby móc starać się o specjalność inżynieryjną mostową?

Osoba, która zdecydowała się na studiowanie kierunków ściśle związanych z budownictwem, zapewne rozważa zdobycie uprawnień budowlanych. Wybór takich osób najczęściej pada na uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Panuje powszechne przekonanie, że są to na tyle obszerne uprawnienia, że pozwolą na najszersze spectrum rozwoju zawodowego. ( materiały do nauki na egzamin do uprawnień budowlanych )

Tymczasem wcale nie gorsza jest opcja zdobycia uprawnień budowlanych w specjalności inżynieryjnej mostowej. Mosty stanowią nieodłączny element infrastruktury polskich, ale także zagranicznych krajobrazów.

Uprawnienia budowlane w specjalności inżynieryjnej mostowej a praktyka budowlana

Aby móc w 100% realizować się w specjalności inżynieryjnej mostowej, najlepiej pomyśleć nabyciu uprawnień budowlanych w tej specjalizacji w zakresie nieograniczonym. Możliwe jest to dzięki uzyskaniu wykształcenia wyższego II stopnia na kierunku budownictwo oraz odbycie niezbędnych praktyk zawodowych. Praktyki budowlane powinno odbyć się zarówno na budowie, jak i w biurze projektowym. Praktykant na placu budowy powinien spędzić półtora roku, natomiast przy projektowaniu – okrągły rok. ( program do egzaminu na uprawnienia na komputer )

Projektowanie w specjalności inżynieryjnej mostowej

Możliwe jest także zdobycie uprawnień budowlanych w specjalności inżynieryjnej mostowej, które pozwolą jedynie na projektowanie mostów bez ograniczeń. Wtedy wymagania, jakie należy spełnić, opierają się na skończeniu budownictwa w II stopniu oraz, oczywiście, na odbyciu praktyki zawodowej. Jeśli chodzi o uprawnienia projektowe, czas praktyk nieco różni się od modelu, który upoważnia do projektowania i kierowania budową. Praktyka projektowa nadal wynosi rok, natomiast do roku skraca się czas trwania zdobywania umiejętności na placu budowy. (uprawnienia budowlane)

Kierowanie budową w specjalności inżynieryjnej mostowej

Możliwość zdobycia samych uprawnień projektowych w zakresie specjalności inżynieryjnej pociągnęło ze sobą sytuację adekwatną dla samego kierowania budową. Co ciekawe, uprawnienia budowlane w zakresie tych obowiązków, dopuszczają także zakończenie zdobywania wykształcenia wyższego na I stopniu studiów. Kierunek oczywiście musi by ten sam. Wydłuża się jednak czas praktyk. Przy uprawnieniach budowlanych do kierowania robotami budowlanymi wynosi on odpowiednio: dla I stopnia trzy lata, dla II stopnia półtora roku. Pocieszające jest jednak to, że przy wyborze uprawnień budowlanych w specjalności inżynieryjnej mostowej do kierowania procesami budowlanymi nie trzeba odbywać praktyki w biurze projektowym. (wydrukowane akty prawne na egzamin na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.