fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Najczęstszym błędem jest rozpoczęcie malowania spontanicznie bez przygotowania. Zawsze sprawdzajmy czy nasze ściany i sufit nie są wilgotne. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Takie sytuacje się zdarzają po nałożeniu np. gładzi. Świeży tynk możemy pomalować dopiero po około 3 lub nawet 4 tygodniach. Przyglądnijmy się naszym ścianom i sufitom, poprzednia farba i tynk muszą się dobrze trzymać. Sprawdzamy to za pomocą pukania, jeśli odgłos jest głuchy oznacza to, że nie trzymają się dobrze muru i należy je bezwzględnie usunąć. (uprawnienia budowlane program) Na szczęście często wystarcza uzupełnienie tylko konkretnych fragmentów. Łuszczącą się farbę należy zeskrobać. Na ścianie szczególnie w kuchni nie mogą pojawić się żadne plamy z tłuszczu, ponieważ obniżą one przyczepność farby. Kolejnym zjawiskiem, które dyskwalifikuje rozpoczęcie malowania jest obecność grzybów i pleśni. Najpierw musimy sprawdzić, skąd bierze się powstała wilgoć, usunąć przyczynę by następnie dobrze ścianę wysuszyć i zlikwidować wykwity.

Przygotowanie do malowania ścian
Przygotowanie do malowania ścian

Zabezpieczenie przestrzeni

Zanim rozpoczniemy malowanie warto zacząć od porządnego zabezpieczenia naszej przestrzeni wokoło. Meble i sprzęty AGD najlepiej jest wynieść do innego pokoju, jeśli muszą zostać należy je ułożyć na środku pokoju. (uprawnienia budowlane kontakt) Żeby nasza podłoga nie została zachlapana najlepiej użyć tektury i foli malarskiej. Trzymajmy się z dala od zabezpieczania podłoża gazetami i tanimi foliami – szybko się porwą i przesiąkną. Cieńszej folii możemy użyć by osłonić nasze meble i sprzęty na środku. Możemy również owinąć nią lampy. Gniazdka, włączniki i krawędzie framug zabezpieczamy taśmą malarską. Nie oszczędzajmy na taśmie, te najtańsze mają słabą przyczepność. (uprawnienia budowlane egzamin ustny)

Naprawa ubytków

Wszelkie dziury, rysy, pęknięcia nie znikną po pomalowaniu. Jeśli rysy są drobne – wystarczy zastosowanie farby mostkującej, ale zagłębienia i wgniotki powyżej 2 mm należy naprawić w inny sposób. Zanim rozpoczniemy zalepianie ubytków musimy je dobrze odpylić, a wszystkie rysy nieco poszerzyć, by łatwiej i dokładniej wypełnić masą naprawczą. Kolejnym krokiem jest zagruntowanie i szpachlowanie. Masę szpachlową zawsze dobieramy do faktury podłoża. (uprawnienia budowlane elektryczne) Jeśli ściana jest gładka należy użyć białej drobnoziarnistej szpachli gipsowej. Jeśli mamy do czynienia z chropowatym tynkiem cementowym lub cementowo wapiennym, użyjmy akrylu tynkarskiego. Jest on o wiele bardziej ziarnisty niż zwykły gładki akryl.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com