fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Prąd błądzący a zjawisko niekontrolowanego przepływu prądu.

Tereny zabudowane i zamieszkałe nieustannie idą z duchem czasu, dążąc do ciągłego rozwoju elektryfikacyjnego. Jednakże, ciągłe poszerzanie i modernizacja wygodnych dla mieszkańców rozwiązań, wiąże się z nieuniknionym niszczeniem instalacji podziemnych. ( program przygotowujący do uprawnień budowlanych)

Dochodzi między innymi do ich korodowania. Stanowi to niejako niebezpieczeństwo dla osób zamieszkujących modernizowane tereny. Udowodnione zostało bowiem, że zamknięcie obwodu wszechobecnego prądu elektrycznego może mieć miejsce w strukturach, które absolutnie nie są do tego przeznaczone. Takie właśnie wydarzenia mianuje się zjawiskiem niekontrolowanego przepływu prądu. Prądy błądzące przyczyniają się do tego, że instalacje podziemne ulegają zniszczeniom, burząc przy tym prawidłowe działanie izolacji czy rurociągów. W celu wyeliminowania powyższych zdarzeń, przeprowadzono szereg badań, które doprowadziły do następującej konkluzji: w każdym projekcie koniecznie należy uwzględnić zjawisko prądów błądzących. (egzamin na uprawnienia budowlane)

Sieci trakcyjne a zjawisko prądów błądzących

Prądy błądzące stanowią największe niebezpieczeństwo dla wszelakich sieci trakcyjnych, na przykład kolejowych lub tramwajowych. Ich elementy robocze tworzą obwód powrotny, ponieważ, ze względu na ich budowę, ich nie można ich bezwzględnie uziemić. Natężenie i kierunek sieci trakcyjnych zależą od wielu czynników. Stanowi to dodatkowe utrudnienie dokonania pomiarów występowania prądów błądzących na poszczególnych trakcjach. ( program z aktami na uprawnienia budowlane)

Efekt elektrolityczny i jego minimalizowanie

Od dziesiątek lat trwają działania mające na celu opracowanie pewnych wytycznych. Pozwoli to na zminimalizowanie szkód, jakie wyrządza zjawisko prądów błądzących. Na przestrzeni lat ciągle znajduje się nowe źródła prądów błądzących. Ich głównym źródłem na skalę masową są serwerownie, a także miejsca skoncentrowania sprzętu komputerowego. W tym momencie największą uwagę należy poświęcić skali zjawiska prądu błądzącego przez nie wytwarzanych. W konsekwencji, powinno się dążyć do jak najszybszego ich wyeliminowania. ( uprawnienia budowlane 2020 )

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com