fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Zanieczyszczenie powietrza w Polsce

Największy poziom zanieczyszczenia powietrza jest nazywany smogiem. Słowo to powstało z dwóch innych angielskich wyrazów: „smoke” – dym oraz „fog” – mgła. W Polsce najbardziej niechlubnym z jego powodu miejscem jest Opoczno na Śląsku. Poruszanie się tam przez rok na „świeżym” powietrzu równa się wypaleniu aż ośmiu tysięcy papierosów. Patrząc na to, że jesteśmy w samym centrum Europy, nie jest to wynik godny pochwały. Z drugiej strony nie zapominajmy, że to nie u nas wybuchł reaktor jądrowy, którego katastroficzny wymiar uplasował się zaraz za Hiroszimą i Nagasaki. (egzamin na uprawnienia budowlane) (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Poziom zanieczyszczenia powietrza a warunki naturalne

Na poziom zanieczyszczenia powietrza oczywiście wpływają w pewnym stopniu warunki topograficzne, choć to człowiek jest odpowiedzialny za produkcję odpadów. Polska to teren w przewadze nizinny, choć posiadamy też góry i doliny. I tak na przykład gdy wybierzemy się na Kasprowy Wierch, zobaczymy chmurę smogową nad Zakopanem. Należy pamiętać, że każdy z nas może zapobiegać zanieczyszczeniom – w mniejszym lub w większym stopniu. Z pewnością dużo daje nakładanie specjalnych nasad kominowych, które zmniejszają wydzielanie szkodliwych substancji do środowiska naturalnego. Trzeba też wspomnieć o przewodach wentylacyjnych, które owszem, prowadzą zanieczyszczenia w stronę środowiska naturalnego, ale rozrzedzone przez powietrze, są mniej toksyczne dla człowieka. (testy uprawnienia architektoniczne)

Poziom zanieczyszczenia powietrza – jak go obniżyć?

Oczywiście człowiek na przestrzeni lat musiał zmieniać i rozwijać swoje miejsce zamieszkania, aby życie stawało się łatwiejsze i bezpieczniejsze. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby dążąc do realizacji swoich celów, nie zapominać o środowisku naturalnym. Jeśli wyniszczymy doszczętnie nasze środowisko do życia, to gdzie będziemy żyć? Tak, bez działalności człowieka środowisko naturalne nie miałoby takich problemów, z jakimi się dzisiaj boryka. Nie da się jednak przejść z jednej skrajności w skrajność, dlatego warto odnaleźć w tym wszystkim złoty środek. Niezwykle istotna jest więc samoświadomość ekologiczna oraz zdrowy rozsądek. (więcej ciekawostek znajdziesz na naszym blogu)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.