fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Egzamin na uprawnienia to egzamin państwowy, który jednak samemu trzeba opłacić. Poniesienie kosztów całego procesu kwalifikacyjnego jest niezbędne, jeżeli rzeczywiście chcemy przystąpić do egzaminu na uprawnienia budowlane. Ile kosztowało postępowanie kwalifikacyjne w 2020r.? (testy 2020 na uprawnienia budowlane )

Pierwsza część opłaty

Właściwą opłatę trzeba przelać do właściwej nam miejscem okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa na jej konto bankowe. W tytule przelewu koniecznie należy zamieścić swoje imię, nazwisko oraz inne potrzebne dane. Dobrze wiedzieć, że opłata za postępowanie kwalifikacyjne została podzielona na dwie części. Pierwszą opłatę wnosimy na poczet rozpatrzenia przez komisję naszego wniosku o nadanie uprawnień. Przez rozpatrzenie mamy tu przede wszystkim na myśli kontrolę merytoryczną, między innymi w kwestii wykształcenia. Ponadto ma tu też miejsce profesjonalna ocena praktyki zawodowej, którą odbywał kandydat. Tę opłatę, połowę całej kwoty, należy wpłacić na właściwe konto jeszcze przed złożeniem wniosku. Potwierdzenie wpłaty koniecznie dodajmy do załączników. (jak wygląda egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Postępowanie kwalifikacyjne – druga część opłaty

Drugą część opłaty wnosimy dopiero wtedy, gdy nasz wniosek przejdzie pozytywną weryfikację. Pieniądze powinny znaleźć się na odpowiednim koncie nie później jak na dwa tygodnie przed wyznaczonym terminem egzaminu. Jest to ważna kwestia, ponieważ w przeciwnym wypadku możemy zostać niedopuszczeni do egzaminu. Jeśli kandydat nie zda części pisemnej, przy kolejnym podejściu do egzaminu będzie musiał wpłacić całą wpłatę za egzamin. W przypadku niezaliczenia wyłącznie części ustnej, osoba zainteresowana wpłaca już tylko połowę kwoty za przeprowadzenie egzaminu. (testy uprawnienia budowlane)

Od czego zależy wysokość opłat?

Postępowanie kwalifikacyjne może odbywać się dla różnych rodzai uprawnień. Od tego są więc uzależnione wszelkie opłaty. Za łączne uprawnienia budowlane zapłacimy oczywiście najwięcej, bo aż 1100zł za kwalifikację i 1100zł za egzamin. Ponowne przeprowadzenie części ustnej wynosi 600zł. Za uprawnienia odrębne (do kierowania pracami budowlanymi lub projektowania) zapłacimy dwukrotnie po 800zł. Ponowne przystąpienie do egzaminu ustnego kosztuje 450zł. Tak wyglądały ceny w 2019r. Warte uwagi jest to, że kwoty za przeprowadzenie ponownego egzaminu są nieco większe jak połowa ceny za dwa egzaminy. (materiały do nauki na egzamin do uprawnień budowlanych)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com