fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Podłogi

To konstrukcja z jednej lub kilku warstw ułożonych na stropie albo na warstwie betonu w podłodze na gruncie. Podłoga musi być wytrzymała: nie pękać i nie kruszyć się – ani pod wpływem obciążeń dynamicznych (czyli takich, które powstają podczas chodzenia czy przenoszenia mebli), ani statycznych (czyli ciężaru mebli lub innego wyposażenia domu).

Podłoga powinna też odpowiednio odizolować akustycznie pomieszczenia nad nią i pod nią. Jeżeli jest to podłoga na gruncie lub strop nad pomieszczeniem nie ogrzewanym, to powinna chronić przed ucieczką ciepła. W piwnicach, łazienkach i kuchniach podłoga musi izolować również przed wnikaniem wilgoci w podłoże.

Z tych wszystkich względów wykonuje się podłogi wielowarstwowe. W stosowanych obecnie podłogach – na konstrukcji stropu lub podłogi na gruncie – układa się izolacje: cieplną i przeciwwilgociową, podkład, a na końcu posadzkę.

 

Nowoczesne

System podłogowy TILE jest to nowoczesna warstwa kryjąca z tworzywa sztucznego, posiadająca szeroki wachlarz zastosowań: w przemyśle, budownictwie, sporcie i rekreacji, motoryzacji, służbie zdrowia, rehabilitacji, a także przy urządzaniu i remontowaniu domu.

 

System można wykorzystać w tak wielu dziedzinach dzięki jego modułowej konstrukcji, szybkiemu montażowi i demontażowi, kolorowym elementom, a także dzięki wykorzystanemu materiałowi. Znajduje zastosowanie wszędzie, gdzie potrzebna jest estetyczna i użyteczna nawierzchnia za rozsądną cenę.

 

Kolorowe, płatowe elementy w różnych wersjach (normalne, twarde, miękkie, przewodzące prąd) z otworami (lub bez) łączone są w jedną, podłogową całość.

 

System używany jest bardzo często w pomieszczeniach wykorzystywanych tymczasowo, ponieważ bardzo łatwo go zdemontować i umieścić w zupełnie innym miejscu. System zawiera różnorodne akcesoria z rampami najazdowymi i elementami wzmacniającymi i mocującymi do podłoża włącznie

 

Podłoga korkowa – Korek posiada wiele zalet, które oferują tylko produkty naturalne. Nic dziwnego, że podłogi z korka są coraz bardziej popularne. Metr sześcienny korka zawiera wiele milionów komórek wypełnionych powietrzem. Z tego faktu wynika wiele korzyści: podłoga korkowa aktywnie „oddycha”, tłumi odgłos kroków, jest elastyczna, izoluje ciepło i jest odporna na zarysowania. Są to cechy, których w takiej kombinacji nie gwarantują żadne inne nowoczesne podłogi. Właściwości korka są niezwykłe. Jest pięciokrotnie lżejszy od wody, nie przepuszcza cieczy i gazów, doskonale amortyzuje drgania i wygłusza pomieszczenia, a ponadto jest odporny na działanie wilgoci i gnicie. Przy dotyku sprawia przyjemne wrażenie, jakby miał wewnętrzne ciepło, tak zwane ciepło własne.

 

Tradycyjne

Parkiet, deski, wywlewka+okładzina

 

Posadzki

Podział:

Posadzki przemysłowe

  • Betonowe – znajdują szerokie zastosowanie w halach produkcyjnych, magazynach, warsztatach, sklepach
  • Cienkowarstwowe – garaże, parkingi, zakłady produkcyjne, magazyny, tarasy, patia

ozdobne nawierzchnie we wnętrzac

  • Epoksydowe – Posadzki epoksydowe stosowane są wszędzie tam, gdzie wymagana jest szczególna odporność chemiczna, a estetyczny i oryginalny wygląd powoduje, że są powszechnie stosowane we wszelkich obiektach użyteczności publicznej.

 

 

Podłoga składa się z kilku warstw. Warstwa wierzchnia podłogi to posadzka (popularnie tę właśnie warstwę nazywa się podłogą). Bezpośrednio pod posadzką znajduje się podkład. Posadzka w mieszkaniu musi mieć dostateczną wytrzymałość (na ściskanie i zginanie), być odporna na ścieranie, wgniecenia i zarysowania. Posadzka w kuchni i łazience musi być dodatkowo odporna na działanie wody i związków chemicznych.

 

Posadzki drewniane – Do produkcji posadzek wykorzystuje się drewno bardzo twarde (buk, grab, akacja), twarde (dąb, jesion, klon) i miękkie (sosna, świerk, brzoza). Posadzki z drewna miękkiego, które są mało odporne na ścieranie i wgniecenia, kładzie się tylko w pomieszczeniach o małym natężeniu ruchu lub tam, gdzie będą przykryte dywanem (sypialnie, pokoje dziecinne). Na rynku spotyka się też posadzki z drewna drzew owocowych (czereśnia, wiśnia, orzech, grusza). W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają posadzki

wykonane z drewna drzew egzotycznych. Są twarde, odporne na skurcz (dzięki temu nie odkształcają się) oraz na wilgoć – mogą być więc stosowane w łazienkach i kuchniach.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com