fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Organizacja egzaminu – kto za nią odpowiada?

Organizacja egzaminu na uprawnienia budowlane leży w gestii okręgowych komisji kwalifikacyjnych. Są one wyłaniane z okręgowych izb inżynierów. W każdym województwie znajduje się jedna taka izba, na przykład Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Kandydaci na uprawnienia mogą wybierać między dwoma sesjami egzaminacyjnymi. Egzaminy odbywają się w maju oraz w listopadzie. Przed samym egzaminem należy jednak przejść pozytywną weryfikację naszych kwalifikacji. (uprawnienia architektoniczne) ( egzamin na uprawnienia budowlane)

Zdobycie uprawnień – etap kwalifikacji

Organizacja egzaminu to jedno, ale by komisja nadała nam uprawnienia, musimy przejść przez etap kwalifikacji wykształcenia i praktyki zawodowej. Tu ocenia się, czy kandydat na pewno posiada wymagane wykształcenie techniczne. Weryfikuje się także czas praktyki zawodowej oraz kwalifikacje osoby, która miała nad nami w tamtym czasie pieczę. Przez kwalifikacje rozumiemy tutaj odpowiednie uprawnienia oraz przynależność do okręgowej izby inżynierów budownictwa. Komisja składa się z 3-5 osób i to ona decyduje, czy kandydat może podejść do egzaminu na uprawnienia. Kwalifikacja odbywa się na podstawie przedstawionych przez nas wcześniej dokumentów. Wszelkie informacje dotyczące wymaganych załączników są zamieszczone na portalach okręgowych izb inżynierów budownictwa. (akty zgodne z wykazem Izby Inżynierów)

Zdobycie uprawnień – etap egzaminu

Pora przyjrzeć się, jak wygląda rzeczywista organizacja egzaminu. Drugim etapem kwalifikacyjnym jest podejście do egzaminu i jego zaliczenie. Po pozytywnej weryfikacji wykształcenia i doświadczenia zawodowego stajemy przed komisją składającą się z 3-6 osób (przewodniczący/zastępca przewodniczącego, sekretarz, członkowie zespołu). W takiej komisji znajdują się osoby z wyższym technicznym wykształceniem. Ponadto muszą posiadać nieograniczone uprawnienia w zakresie tych specjalizacji, o które starają się kandydaci. Co ciekawe, aby trafić do takiej komisji, można mieć wykształcenie prawnicze. W przypadku naszych starań o uprawnienia techniczno-budowlane, w naszej komisji zasiądzie co najmniej połowa osób o takiej samej specjalizacji, o jaką się staramy. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.