fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zdobycie uprawnień budowlanych jest zwieńczeniem ciężkiej pracy, na którą składa się wiele etapów. Pierwszym z nich jest zdobycie wykształcenia wyższego w kierunku budownictwa. Studia należy ukończyć z tytułem magistra inżyniera. Następnie należy odbyć praktyki na budowie oraz przy projektowaniu. Dopiero wtedy można wystąpić o przyznanie uprawnień budowlanych. Ostatni etap ich zdobycia wiąże się z egzaminami – pisemnym i ustnym. Taki test to ostatnio prosta w drodze do rozpoczęcia kariery w profesji budowlanej. ( program jednolite akty prawne na egzamin uprawnienia)

uprawnienia konstrukcyjno-budowlane
uprawnienia konstrukcyjno-budowlane

Uprawnienia budowlane – jakie wybrać?

Nie da się ukryć, że najbardziej intratną możliwością wyboru wśród wszystkich specjalizacji, jest specjalność konstrukcyjno-budowlana. Po pierwsze dlatego, że uprawnienia konstrukcyjno-budowlane dają najszerszą możliwość uczestniczenia w różnych projektach i procesach budowy. Po drugie dlatego, że właśnie szerokie spectrum działań, na jakie pozwalają, przyczynia się do wysokich korzyści finansowych.

Trzeba mieć jednak na uwadze, że popularność tej specjalizacji wiąże się z dużą konkurencją. Potrzeba tytanicznej pracy, aby wyróżnić się wśród tłumu projektantów i kierowników budowy. Z pewnością jednak jest to warte każdego wysiłku. (materiały do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Uprawnienia konstrukcyjno-budowlane nieograniczone

W przypadku uprawnień konstrukcyjno-budowlanych warto postarać się o zdobycie ich w stopniu nieograniczonym. Dają one bowiem największą szansę uczestniczenia w różnych, ciekawych przedsięwzięciach budowlanych. Fakt ich posiadania upoważnia do projektowania obiektów budowlanych oraz do kierowania budową w procesie ich tworzenia. Osoba posiadająca uprawnienia konstrukcyjno-budowlane w stopniu nieograniczonym, nie jest ograniczona wielkością czy metrażem projektowanych i kierowanych projektów

Ograniczone uprawnienia budowlane

Jeżeli zaś chodzi o ograniczone uprawnienia w specjalizacji konstrukcyjno-budowlanej, nadal możliwe jest uczestniczenia w projektowaniu i kierowaniu przebiegiem prac budowlanych, Dotyczy to jednak wyłącznie obiektów, których obszerność nie przekracza 1000m3. ( program uprawnienia budowlane)

Nie jest to jednak jedyny warunek, jaki obowiązuje w przypadku pracy nad obiektami budowlanymi przy posiadaniu ograniczonych uprawnień budowlano-konstrukcyjnych. Projektowany i budowany obiekt nie może osiągnąć wysokości większej niż 12 m, nie może także posiadać większej niż 3 ilości kondygnacji nadziemny. Kondygnacje te mogą osiągać wysokość do 4,8m. Grunt, na jakim będzie powstawał budynek, musi być stabilny, z zastrzeżeniem, że będzie posadowiony na głębokości do 3 metrów poniżej poziomu terenu. Ważne są również kwestie braku w konstrukcji elementów sprężanych wstępnie.
Osoba posiadająca uprawnienia budowlane ograniczone nie powinna również oceniać wpływu eksploatacji górniczej.( uprawnienia budowlane 2019)

Konkluzja posiadania uprawnień budowlanych jest prosta: zdecydowanie lepiej posiadać je w stopniu nieograniczonym.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com